Strona głównaModaCzym kierować się podczas wyboru pierścionków ze złota?

Czym kierować się podczas wyboru pierścionków ze złota?

Pierścionek ze złota trudno zaliczyć do prezentów uniwersalnych, które wypada dać każdemu i na każdą okazję. Jednak stwierdzenie, że taki pierścionek kojarzy się wyłącznie z zaręczynami, również nie jest prawdą. Kobiety chętnie noszą pierścionki i niejednokrotnie same je sobie kupują. Jeśli jednak złoty pierścionek ma być prezentem dla drugiej osoby, wybór biżuterii należy dobrze przemyśleć.

Pierścionek na prezent – jak dobrze wybrać?

Pierścionków z reguły nie kupuje się partnerkom, które nie otrzymały propozycji małżeństwa i w najbliższym czasie jej nie otrzymają. Utarło się, że pierwszy pierścionek dla wybranki serca powinien być pierścionkiem zaręczynowym. Ale jeśli para jest już „po słowie”, kolejny pierścionek do kolekcji z pewnością zostanie dobrze przyjęty. Narzeczonej lub małżonce pierścionek można wręczyć z okazji rocznicy, święta zakochanych, świąt, czy urodzin. Najważniejsze jednak, by był to prezent trafiony, a więc we właściwym rozmiarze i kolorze, ponadto zdobiony w preferowany przez partnerkę sposób. Pamiętajmy, że nie wszystkie kobiety lubią pierścionki z ogromnym oczkiem, ale też nie wszystkie są miłośniczkami minimalizmu.

Pierścionki złote i srebrne

Wybór pierścionków w salonach jubilerskich jest ogromny. Z jednej strony mamy markowe złote pierścionki, z drugiej zaś wyroby lokalnych jubilerów. Dobry salon jubilerski oferuje wyjątkową biżuterię z diamentami, rubinami i wieloma innymi kamieniami szlachetnymi, ale także przystępne cenowo markowe pierścionki Swarovski ze szlifowanymi kryształami oraz biżuterię wysadzaną cyrkoniami. Dostępne są pierścionki złote, srebrne oraz wykonane ze stali szlachetnej. Aby wybrać pierścionek na prezent, powinniśmy najpierw upewnić się, jaką biżuterię nosi osoba, którą chcemy obdarować. Jeśli nie znosi złota, postawmy na pierścionek ze srebra. Z kolei złote pierścionki warto obejrzeć wtedy, gdy partnerka unika biżuterii w srebrnym kolorze.

Pierścionek ze złota klasycznego, białego czy różowego?

Złoto to kruszec znacznie cenniejszy od srebra, dlatego wiele osób mimo wszystko chciałoby kupić na prezent biżuterię wykonaną z tego kruszcu. Jest to możliwe nawet wówczas, gdy partnerka nie lubi biżuterii w złotym kolorze. Pamiętajmy, że złoto może być również białe i różowe. Dzięki temu biżuterię łatwo dopasować do typu urody. Markowa biżuteria ze złota wcale nie musi wyglądać klasycznie!

Złote pierścionki w odpowiednim rozmiarze

Mówiąc o rozmiarze pierścionka, zazwyczaj mamy na myśli długość obwodu, ewentualnie średnicę obręczy. Rzeczywiście jest to bardzo ważne kryterium wyboru ozdób na palce. Dlatego chcąc kupić pierścionek na prezent, powinniśmy znać jego rozmiar, albo zabrać na zakupy inny pierścionek z kolekcji osoby, którą chcemy obdarować.

Jednak rozmiar pierścionka to także jego ogólna wielkość. Niektóre kobiety lubią duże, masywne pierścionki, które z daleka rzucają się w oczy. Inne preferują skromne pierścionki z niewielkim oczkiem. Zatem nie kupujmy okazałego sygnetu komuś, kto woli nosić cienkie obrączki.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments