Strona głównaZdrowieDobry pediatra – jaki powinien być?

Dobry pediatra – jaki powinien być?

Lekarz pediatra codziennie staje przed wieloma wyzwaniami związanymi z opieką nad chorymi dziećmi. Dzieci zapadają na infekcje znacznie częściej niż osoby dorosłe, ponadto w pierwszych latach życia borykają się z chorobami wieku dziecięcego. Diagnozowanie małych pacjentów nie zawsze jest łatwe, bo ci najmłodsi nie potrafią opisać swoich dolegliwości, poza tym różnie reagują na kontakt z lekarzem. Dlatego tak ważne jest, by pediatra w UK, który zajmuje się dzieckiem, był lekarzem kompetentnym, stawiającym trafne diagnozy, a przy tym empatycznym.

Polski pediatra w Londynie

Pediatra to specjalista dziecięcy. Zajmuje się dziećmi w różnym wieku, bowiem jego pacjentami są zarówno niemowlęta, dzieci w wieku szkolnym, jak i młodzież, która niebawem osiągnie pełnoletność. Leczeniem dzieci oczywiście może zając się lekarz medycyny rodzinnej, jednak wielu rodziców jest zdania, że polski pediatra w Londynie będzie najlepszym wyborem dla ich dziecka. Polacy, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, niestety nie zawsze są zadowoleni z działania publicznej służby zdrowia. Dlatego wielu z nich korzysta z usług polskiej przychodni. Polska przychodnia w UK zrzesza lekarzy wielu specjalności, a wśród nich właśnie polskich pediatrów.

Polski pediatra w UK zajmuje się leczeniem infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, diagnozuje i leczy choroby wieku dziecięcego, a także wiele innych schorzeń, z którymi zgłaszają się mali pacjenci. Pediatra przeprowadza również okresowe kontrole lekarskie, czyli tzw. bilans zdrowia dziecka. Jeśli dostrzega nieprawidłowości w rozwoju dziecka, kieruje rodziców do odpowiedniego specjalisty, np. ortopedy lub laryngologa. Pediatra kwalifikuje dziecko na szczepienie ochronne, a także prowadzi z rodzicami rozmowy na temat sposobu postępowania z dzieckiem wymagającym szczególnej opieki. Na pediatrach spoczywa ogromna odpowiedzialność, dlatego żaden rodzic nie chce, by ich dziecko trafiło do przypadkowego lekarza.

Dobry pediatra w UK, czyli jaki?

Dobry lekarz to taki, który ma intuicję. Są takie choroby, które dają oczywiste objawy, ale nie brakuje i takich, które zdiagnozować trudno. Dobry pediatra, nawet jeśli nie jest pewien, co dolega dziecku, ma jasne podejrzenia i wystawia skierowania na badania, które dostarczą konkretnych odpowiedzi. Intuicja w tym zawodzie jest konieczna, ale oczywiście równie ważna jest szeroka, usystematyzowana wiedza. Nie tylko na temat chorób, które od zawsze atakują w okresie jesienno-zimowym, ale także nowych schorzeń, nowych bakterii i nowoczesnych metod leczenia.

Dobry pediatra to taki, który rzeczywiście słucha – słucha dziecka i rodziców. Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy to lekarz bagatelizuje obawy rodziców i nie pozwala im dokończyć wypowiedzi. Rodzice spędzają z dzieckiem najwięcej czasu i są pierwszymi osobami, które mogą dostrzec niepokojące zachowania, zmiany w sposobie oddychania, układania stóp i wiele innych.

Dla rodziców dziecka bardzo ważna jest dostępność lekarza. Zapisywanie malucha do pediatry, do którego nie można dostać się w dniu wystąpienia objawów chorobowych, nie ma większego sensu. Lekarz powinien przyjąć dziecko w dniu, w którym się rozchorowało. A jeśli nie ma takiej możliwości, powinien przyjąć go inny pediatra pracujący w przychodni. Dlatego szukając dobrego pediatry, zwróćmy uwagę także na to, jak działa polska przychodnia w UK.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments