Strona głównaModaCzym kierować się przy wyborze biżuterii ślubnej?

Czym kierować się przy wyborze biżuterii ślubnej?

Nieodzownym elementem stylizacji ślubnej panny młodej jest biżuteria. Suknia ślubna sama w sobie wygląda uroczyście, ale dzięki biżuterii efekt jest spotęgowany. Odpowiednio dobrane dodatki biżuteryjne podkreślają charakter stylizacji ślubnej, wydobywają jej piękno, a przy tym wspaniale rozświetlają cerę i dodają jej blasku. Zatem, jak właściwie dobrać biżuterię na ślub?

Kiedy jest dobry moment na zakup biżuterii ślubnej?

Biżuterii, która ma stanowić uzupełnienie stylizacji ślubnej, nie należy kupować z wyprzedzeniem. Biżuterię kupujemy wówczas, gdy stylizacja została już wybrana i wiemy, jaką suknię założy panna młoda. Istotna jest również fryzura oraz to, czy na głowie pojawi się welon, wianek, czy może woalka.

Oryginalna biżuteria zawsze wygląda dobrze, niemniej charakter uroczystości ślubnej wymaga, by była to biżuteria w określonym kolorze. Chodzi tu przede wszystkim o kolor kamieni, ponieważ kamienie w nasyconych barwach, nawet jeśli dobrze komponują się z białą czy kremową suknią, zbyt mocno wyróżniają się na jej tle. Tymczasem uważa się, że panna młoda najlepiej prezentuje się w bieli. Oczywiście może dobrać do sukni kolorowe dodatki, ale w ten sposób świadomie złamie pewną niepisaną zasadę. Natomiast jeśli chodzi o wybór pomiędzy złotem, a srebrem, tutaj panuje pełna dowolność. Wiele zależy od koloru sukni ślubnej, a także od typu urody panny młodej.

Jeśli suknia została wybrana, dobranie pasującej do niej biżuterii nie powinno być trudne. Do sukienek śnieżnobiałych warto zakupić biżuterię srebrną, bądź wykonaną z białego złota. Z kolei suknie kremowe i śmietanowe mogą zostać ozdobione złotem, choć srebro również będzie dobrym wyborem.

Biżuteria ze złota na ślub

Większość kobiet wybiera na ślub biżuterię zdobioną kamieniami srebrzystymi, białymi, ewentualnie w kolorze jasnego błękitu lub różu. W sklepach jubilerskich dostępne są całe zestawy takiej biżuterii. Zestaw ślubny najczęściej składa się z naszyjnika i kolczyków, albo naszyjnika i bransoletki. Czasem w zestawach znaleźć można ozdoby do włosów – spinki, grzebyki i inne ważne dodatki.

Zarówno biżuteria ze złota, jak i wyroby srebrne na ślub zaprojektowane są w taki sposób, by jak najlepiej podkreślić urodę panny młodej. Biżuteria ślubna olśniewa blaskiem, ale nie jest zbyt duża i masywna, nie wysuwa się na pierwszy plan. Złote kolczyki mają rozświetlić cerę i wysmuklić szyję, sprawiając, że od panny młodej trudno będzie oderwać wzrok. Tego dnia najważniejsza jest ona, a nie noszona przez nią biżuteria.

Krój sukni ślubnej a biżuteria

W salonach sukien ślubnych można wybierać spośród wielu modeli sukienek różniących się krojem, kolorem, materiałem, ilością zdobień itd. Kupując biżuterię, zwracamy uwagę na to, jak suknia układa się na górze i jaki posiada dekolt. Łatwiej dobrać naszyjniki do sukni, która ma głęboki dekolt. Natomiast suknie zabudowane pod szyję, suknie z dużą ilością koronek, są bardziej wymagające. W ich przypadku warto zrezygnować z naszyjnika, na rzecz ciekawych kolczyków. Złote kolczyki w zupełności wystarczą. Natomiast do sukien z odkrytymi plecami, można pokusić się o dobranie naszyjnika, który zdobi zarówno dekolt, jak i plecy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments