Strona głównaStyl życiaGdzie wydrukować zaproszenia?

Gdzie wydrukować zaproszenia?

Z gotowym projektem zaproszenia ślubnego możemy zgłosić się do punktu, który oferuje usługi drukarskie, obejmujące również wydruk zaproszeń. Niestety takie rozwiązanie nie dla wszystkich będzie satysfakcjonujące. Dlaczego? Ponieważ niewielkie punkty drukarskie nie zawsze mają możliwość wykonania nadruku w interesującej nas technologii, ograniczony jest także wybór papierów na podłoże. Zatem gdzie wydrukować zaproszenia? Najlepiej w profesjonalnej drukarni.

Zaproszenia na imprezy okolicznościowe

Najpopularniejszym rodzajem zaproszeń są zaproszenia ślubne. Druk zaproszeń na ślub to jedna z najczęściej realizowanych usług drukarskich. Oczywiście drukarnie nie mogą narzekać na brak zamówień innego rodzaju – często drukują również zaproszenia na osiemnastkę, komunię, chrzest i różnego rodzaju jubileusze.

Zaproszenia na imprezy okolicznościowe można kupić w sklepie papierniczym czy księgarni, ale coraz więcej osób rezygnuje z zakupu gotowych zaproszeń, a przygotowuje własne, oryginalne projekty, spójne z charakterem imprezy. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku zaproszeń na ślub. Nierzadko narzeczonym zależy, by zaproszenia zostały wykonane w takim samym stylu, jak winietki, księga życzeń czy karty upominkowe. Druk zaproszeń i innych papierowych produktów musi być dobrze rozplanowany, tak by powstała spójna, efektowna oprawa uroczystości.

Gdzie wydrukować zaproszenia? Przygotowanie projektu

Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jak ma wyglądać zaproszenie na ślub lub inną uroczystość, powinniśmy zlecić druk tej drukarni, która oferuje usługi graficzne. Współpraca z grafikiem pozwoli na opracowanie projektu, który będzie jednocześnie ładny, czytelny i spójny z charakterem imprezy.

Do grafika można zgłosić się z jakimś wstępnym projektem, odręcznym szkicem, czy też po prostu z garścią pomysłów i wymagań. Ważna będzie zarówno treść zaproszenia, jak i warstwa graficzna, kolorystyka, rodzaj ozdobników, typ papieru itd. Współpraca klienta zorientowanego na cel z profesjonalnym grafikiem to prosta droga do sukcesu. Grafik dopracuje projekt w najmniejszych szczegółach, a klient nie będzie zastanawiać się, gdzie wydrukować zaproszenia, bo całe zlecenie zostanie zrealizowane w jednej drukarni.

Najmodniejsze zaproszenia ślubne

Zanim znajdziemy drukarnię, w której uda się w dogodnym terminie wydrukować zaproszenia na ślub, warto przejrzeć strony internetowe poświęcone tematyce ślubnej. Blogi dotyczą rozmaitych zagadnień, począwszy od stroju nowożeńców, poprzez kwiaty odpowiednie do udekorowania sali weselnej, teledyski ślubne, najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną, skończywszy na zaproszeniach na ślub. Na takich stronach dowiemy się m.in., jakiego rodzaju zaproszenia drukuje się obecnie najczęściej. Ważna jest zarówno kolorystyka, jak i wzornictwo.

W tej chwili dużą popularnością cieszą się zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym. Minimalizm i motywy florystyczne zdecydowanie nie wychodzą z mody. Ale jednocześnie zdarza się, że klienci stawiają na zaproszenia w ciemnym kolorze – nadruk na papierze granatowym, bordowym lub w kolorze butelkowej zieleni. Na takim tle świetnie prezentują się srebrne i złote czcionki.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments