Strona głównaStyl życiaKolczyki srebrne komponowane

Kolczyki srebrne komponowane

Biżuteria uznawana jest za synonim piękna, dostojeństwa i bogactwa, ale dziś śmiało mogą po nią sięgać osoby w każdym wieku, niezależnie od statusu materialnego czy zajmowanego stanowiska. Drogocenne błyskotki dawno przestały być dobrem zarezerwowanym dla elit. Ale powszechny dostęp do markowej biżuterii nie sprawił, że wszyscy rzucili się na okazałe, bogato zdobione bransolety i kolczyki. Ci, którzy lubią biżuterię dobrej jakości, ale nie chcą wydawać na nią wysokich sum, powinni postawić na delikatną biżuterię ze srebra. Jeśli kupią biżuterię modułową, np. kolczyki srebrne komponowane, zaoszczędzą jeszcze więcej.

Czym jest biżuteria komponowana?

Biżuteria komponowana, zwana też biżuterią modułową, to produkty składające się z wymiennych elementów. Elementy można odejmować, dodawać, wymieniać – tworzyć kompozycje odpowiednie na różne okazje, pasujące do rozmaitych stylizacji czy odzwierciedlające aktualny nastrój. Oznacza to, że kupując kolczyki srebrne komponowane, otrzymujemy produkt, z którego tak naprawdę będziemy w stanie stworzyć kilka błyskotek.

Moduły biżuterii komponowanej można łączyć ze sobą na kilka sposobów. W przypadku bransoletek często chodzi o to, by na bransoletce umieścić kolejne chokery lub przypiąć zawieszki na karabińczykach. Inne rozwiązanie stosowane jest w przypadku bransoletek składających się z linków, które wpina się w obręcz bransoletki za pomocą specjalnych zatrzasków. Metodę tę wykorzystuje się również w przypadku bransoletek zegarkowych.

Kolczyki srebrne komponowane – dla kogo?

Biżuterię ze srebra może nosić każdy, ale prawdą jest, że najlepiej pasuje do osób o chłodnym typie urody, zwłaszcza jeśli mówimy o biżuterii noszonej blisko twarzy, czyli naszyjnikach, kolczykach, nausznicach i ozdobach do włosów. Srebrny odcień doskonale współgra z jasną karnacją, rozświetla cerę, kontrastuje z kolorem włosów, podkreśla kolor tęczówki oka. Srebrna biżuteria jest idealna dla kobiet o niebieskich lub szarych oczach, posiadających włosy blond w popielatym albo „mysim” odcieniu. Dobrze wygląda również w przypadku kobiet, które mają jasną cerę i jasne oczy, ale bardzo ciemne włosy.

Odchodząc od typów urody, biżuteria srebrna sprawdzi się wtedy, gdy chcemy dopełnić całości stylizacji modnym akcentem, ale ma to wyglądać subtelnie, nie rzucać się zbyt mocno w oczy. Srebro nie kojarzy się z bogactwem, przepychem i dostojnością tak mocno jak złoto.

Kolczyki modułowe – rozwiązania

Kolczyki srebrne komponowane dostępne są w wielu różnych wzorach. Jednym z chętniej kupowanych modeli są kolczyki-koła, na które nawleka się niewielkie koraliki w dowolnych ilościach. Innym rozwiązaniem są kolczyki sprzedawane w zestawach z nausznicami. Można je nosić razem lub osobno, łączyć za pomocą specjalnych łańcuszków bądź traktować jak dwa różne produkty. Kolejna opcję stanowią długie kolczyki-wkrętki. Ich długość można regulować poprzez doczepianie lub zdejmowanie kolejnych elementów. W ten sposób otrzymujemy błyskotki odpowiednie zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments