Strona głównaModaJak zrobić bransoletkę?

Jak zrobić bransoletkę?

Biżuterię można kupić w salonie jubilerskim albo małym sklepiku z biżuterią, wykonać na zamówienie z przetopionych wcześniej przedmiotów złotych lub srebrnych, bądź też zrobić samemu, korzystając z łatwo dostępnych akcesoriów. Ostatnie rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy lubią nosić ręcznie robioną biżuterię i odczuwają satysfakcję, gdy jest to biżuteria zrobiona przez nich samych. Zatem jak się do tego zabrać? Jak zrobić bransoletką w domowym zaciszu?

Z czego wykonać bransoletkę?

Zanim przejdziemy do omówienia zagadnienia, jak zrobić bransoletkę, musimy dokonać przeglądu materiałów, które można do tego celu wykorzystać. W domowych warunkach można wykonać bransoletkę z rzemyków, sznurków, ze skóry, ale również bransoletkę koralikową, a także zdobioną różnorodnymi zawieszkami. Część materiałów dostaniemy w lokalnej pasmanterii, inne należy zamówić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży koralików, karabińczyków i innych elementów do ręcznej produkcji biżuterii.

Planując wykonanie bransoletki w domowym zaciszu, warto pomyśleć także o narzędziach, jakie mogą się przydać podczas podejmowania prób łączenia poszczególnych elementów, wykonywania otworów czy precyzyjnego odcinania naddatków materiału. Nie musi to być profesjonalny, drogi sprzęt, jakiego używają złotnicy, niemniej warto zaopatrzyć się przynajmniej w kilka podstawowych narzędzi.

Jak zrobić bransoletkę koralikową?

Możliwości jest wiele, bowiem koraliki da się umieścić zarówno na druciku, sznurku, jak i gumce jubilerskiej. Ostatnie rozwiązanie jest najprostsze, bowiem nie wymaga stosowania metalowego zapięcia. Bransoletka z gumką jest elastyczna, dlatego bez trudu przełożymy ją przez dłoń i umieścimy na nadgarstku. Aby wykonać taki przedmiot, należy zainwestować w gumkę jubilerską o określonej długości oraz koraliki. Przedmioty te nie są drogie, zwłaszcza jeśli nie decydujemy się na drogocenne kamienie, a stawiamy na koraliki plastikowe lub wykonane z błyszczących szkiełek. Ile koralików należy kupić? Zwykle przedmioty te sprzedawane są w zestawach zawierających określoną ilość sztuk. Wiele zależy też od grubości nadgarstka, na który wykonujemy bransoletkę, a także średnicy wybranych koralików. Przeciętnie uważa się, że bransoletki dla dorosłej osoby składają się z około dwudziestu – trzydziestu koralików średniej wielkości.

Bransoletki sznurkowe z regulacją obwodu

Kolejnym łatwym do wykonania modelem są bransoletki sznurkowe z regulacją długości. Na nie również można nawlec kilka koralików, a nawet umieścić niewielką przewieszkę ze srebra, złota lub metalu nieszlachetnego. Jak zrobić bransoletkę ze sznurka? Najpierw przecinamy sznurek na pół, a powstałe w ten sposób kawałki przywiązujemy po obu stronach przywieszki. Następnie na każdy ze sznureczków nawlekamy koraliki i robimy supełki, żeby ozdoby się nie przesuwały. Kolejnym krokiem jest dopasowanie długości sznurków do grubości nadgarstka. Do pozyskanego wymiaru dodajemy po 4-5 cm dla każdego sznurka, a następnie wykonujemy węzeł przesuwny. Następnie robimy supełki na końcach sznurków a ewentualny nadmiar obcinamy nożyczkami, pamiętając o zostawieniu kilku centymetrów dla regulacji obwodu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments