Strona głównaDom i OgródJakie są zalety basenów ze stali?

Jakie są zalety basenów ze stali?

Stal nierdzewna to materiał, który ze względu na swoje szczególne właściwości jest wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Ze stali powstają narzędzia chirurgiczne, biżuteria, narzędzia kuchenne, balustrady schodowe i balkonowe, a także niecki basenowe. Baseny ze stali cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko wśród inwestorów budujących parki wodne czy hotele. Stalowe niecki świetnie prezentują się również w przydomowym ogrodzie.

Jak powstają baseny ze stali nierdzewnej?

Producent basenów stalowych nawiązuje współpracę z rozmaitymi firmami, instytucjami, ale też osobami prywatnymi, które chcą mieć w ogrodzie basen z prawdziwego zdarzenia. Konieczne jest wspólne omówienie celów inwestycji, poznanie potrzeb klienta, ale też możliwości miejsca, w jakim basen ma zostać wykonany. Następnie możliwe jest przygotowanie projektu niecki basenowej. Baseny stalowe mogą przyjmować rozmaite kształty i wymiary, a wszystko dlatego, że wbrew pozorom stal nierdzewna jest materiałem bardzo plastycznym. Dno niecki basenowej nie musi znajdować się na jednym poziomie, ścianki również nie muszą mieć równej wysokości. Dobry producent basenów stalowych jest w stanie wykonać niecki basenowe o dowolnym kształcie.

Gotowa niecka przechodzi liczne teksty jakościowe, a następnie trafia na miejsce budowy. To, ile czasu zajmie montaż, uzależnione jest od wielkości inwestycji. Na pewno inaczej przebiega montaż basenu przydomowego, a inaczej montaż skomplikowanej infrastruktury w parku wodnym.

Baseny ze stali i ich efektowny wygląd

Jedną z największych zalet basenów stalowych jest ich efektowny wygląd. Po pierwsze należy tu wspomnieć o omówionej już wyżej plastyczności materiału, która umożliwia tworzenie różnorakich niecek basenowych, ale także o jego walorach estetycznych. Stal szlachetna ma srebrny kolor i gładką, lśniącą powierzchnię. Pięknie połyskuje, zwłaszcza przy kontakcie z wodą.

Kolor stali nierdzewnej jest na tyle stonowany, uniwersalny, że świetnie wpasowuje się w każdą stylistykę. Baseny ze stali nierdzewnej dobrze wyglądają zarówno przed nowoczesnymi domami, jak i budynkami starszego typu. Stal wygląda dobrze w otoczeniu szkła, gładkich płytek, ale również kamienia dekoracyjnego i drewna. Niecka basenowa ze stali zawsze prezentuje się efektownie.

Baseny stalowe i ich trwałość

Kolejną zaletą stali nierdzewnej jest jej wysoka wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Na bazie stalowych niecek mogą powstawać zarówno baseny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Basen zewnętrzny, przy niewielkim nakładzie pracy, przetrwa w niezmienionym stanie wiele długich lat. Niecki ze stali nierdzewnej nie wymagają intensywnego czyszczenia, szorowania, ponieważ do gładkiej powierzchni nie przylegają zanieczyszczenia, a przynajmniej nie w takim stopniu, jak w przypadku basenów betonowych lub wykonanych z tworzyw sztucznych. Warto też dodać, ze stal nierdzewna świetnie znosi działanie chemii basenowej.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments