Strona głównaModaKiedy i do czego pasują bransoletki?

Kiedy i do czego pasują bransoletki?

W sklepach z biżuterią znajdziemy różnorodne modele bransoletek. W przeciwieństwie do kolczyków, które kojarzymy przede wszystkim z płcią piękną i sygnetów, które najlepiej wyglądają na męskiej dłoni, bransoletki stanowią biżuterię uniwersalną, po którą śmiało mogą sięgać przedstawiciele obojga płci i to niezależnie od wieku. Warto jednak wiedzieć, kiedy i do czego pasują bransoletki, i jak łączyć je w zestawy.

Bransoletka jako dodatek do stylizacji

Bransoletki to bardzo ciekawy rodzaj biżuterii, ponieważ w przeciwieństwie do kolczyków i naszyjników, nie są noszone blisko twarzy. Oznacza to, że nie ma konieczności dopasowywania ich do typu urody, kształtu twarzy, fryzury, a w sytuacjach nieformalnych znaczenie traci także styl ubioru. Oczywiście zawsze warto zadbać o to, by poszczególne dodatki pasowały do siebie i tworzyły razem spójną całość, ale wydaje się, że dopasowanie bransoletki do stroju jest znacznie łatwiejsze, aniżeli trafny dobór kolczyków czy naszyjnika.

Bransoletki i ich rodzaje

Salony jubilerskie oferują bransoletki różnego typu, począwszy od klasycznych bransoletek łańcuszkowych, skończywszy na masywnych bransoletach ze skóry, drewna i tworzyw sztucznych. Bransoletki mogą być cienkie i delikatne, albo grubsze, bardziej wyraziste, bogaciej zdobione. Szczególną popularnością cieszą się subtelne bransoletki z zawieszkami – zarówno w wersji złotej, srebrnej, jak i w formie cienkiego sznureczka w kolorze czerwonym, czarnym lub brązowym. Modne są również bransoletki koralikowe, zarówno posiadając zapięcie, jak i bez zapięcia – wykonane z wykorzystaniem specjalnej gumki.

Obok tego w sklepach znajdziemy bransoletki ze złota i srebra w formie sztywnych obręczy. Ten model szczególnie sprawdza się latem, gdy rezygnujemy z długich rękawów i bransoletkę można przemieścić nieco wyżej w kierunku ramienia. Natomiast ciekawą alternatywę dla obręczy stanowią bransoletki modułowe złożone z kilkunastu spiętych razem linków.

Bransoletki na różne okazje

Bransoletki ze srebra i złota można nosić na różne okazje. Skromniejsze modele świetnie nadają się na co dzień, w tym również do biura, w którym obowiązuje ścisły dress code. Noszenie dobrej jakości biżuterii pomaga w kształtowaniu profesjonalnego wizerunku. Natomiast biżuteria w stylu boho, typowo wakacyjna, kolorowa, nie będzie dobrze wyglądała w zestawieniu z elegancką odzieżą i drogim zegarkiem. Tego typu ozdoby lepiej zarezerwować na wakacyjny czas.

A z czym warto połączyć błyszczące bransoletki Swarovski? Tego typu biżuteria świetnie sprawdzi się wieczorową porą, gdy wybieramy się do klubu, albo bierzemy udział w eleganckiej uroczystości. Biżuteria ze szlifowanych kryształów świetnie uzupełnia zarówno sukienki koktajlowe, jak i wytworne suknie wieczorowe. Poza tym doskonale nadaje się do łączenia w zestawy, dzięki którym każda kobieta olśniewa swoim blaskiem.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments