Strona głównaModaNa jakie okazje sprawdzi się biżuteria ze złota?

Na jakie okazje sprawdzi się biżuteria ze złota?

Wyroby ze złota znajdują się w każdej prywatnej kolekcji biżuterii. Nawet jeśli ktoś nie przepada za złotem, nie lubi tego koloru, uważa, że złoto przyćmiewa jego urodę, to i tak złotą biżuterię posiada. Wszystko dlatego, że złoto to najpopularniejszy surowiec do produkcji biżuterii, a złota biżuteria przez lata uznawana była za synonim luksusu, bogactwa, wysokiego statusu społecznego. Złotu przypisuje się znacznie większą wartość, aniżeli biżuterii wykonanej ze srebra.

Z czego wynika wartość złota?

Złoto występuje w przyrodzie znacznie rzadziej niż srebro, a to oznacza, że poszukiwania złota pochłaniają mnóstwo czasu i pieniędzy. Jednocześnie jest to surowiec o szczególnych właściwościach, trwały, a jednocześnie plastyczny, posiadający niezwykłą barwę i połysk.

Złoto od wieków wykorzystywane jest nie tylko jako środek płatniczy, ale również jako materiał zdobniczy. Za pomocą złota zdobi się naczynia kościelne, ramy obrazów, figury i posągi, ale także ludzkie ciało. Niestety na przestrzeni na wieków na noszenie złotej biżuterii nie mogli pozwolić sobie wszyscy. Złote wyroby były zarezerwowane dla osób majętnych, wysoko stojących w hierarchii społecznej. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej, ale w świadomości społeczeństw utarło się przekonanie, że złoto to kruszec wyjątkowy, cenny, niezwykły. Czy to oznacza, że złoto można nosić tylko na specjalne okazje?

Czy na co dzień wypada nosić złotą biżuterię?

Złota biżuteria zawsze pozostaje w modzie i wypada ją założyć na każdą okazję. Oczywiście na co dzień najlepiej sprawdzą się produkty o mniejszych wymiarach, mniej wyraziste, skromniejsze. Delikatne kolczyki koła, albo niewielkie sztyfty będą najlepszym wyborem do pracy, w której obowiązuje dress code. Cienkie łańcuszki, subtelne bransoletki z zawieszką i minimalistyczne kolczyki to idealne dopełnienie profesjonalnego wizerunku, a jednocześnie świetny dodatek do stylizacji sportowych, luźnych. Delikatna biżuteria ze złota nie przeszkadza podczas wykonywania codziennych aktywności, a jednocześnie dodaje stylizacji charakteru.

Niektóre kobiety zmieniają biżuterię codziennie, inne mają ulubione zestawy, po które sięgają każdego dnia. Jeśli chcemy użytkować biżuterię w sposób intensywny przez wiele lat, najlepiej postawić na solidne wyroby markowe. Świetnym wyborem będzie złota biżuteria Nomination Italy. Są to produkty wysokojakościowe, wykonane ze starannie wyselekcjonowanych surowców, dopracowane w każdym detalu i niezwykle piękne.

Oryginalna złota biżuteria na specjalne okazje

Salon jubilerski oferuje szeroki wybór biżuterii wykonanej ze złota i to nie tylko złota w klasycznym, żółtym odcieniu, ale również złota białego i różowego. Dzięki tak dużej różnorodności, każdy może wybrać biżuterię spełniającą jego oczekiwania, zarówno odpowiednią na co dzień, jak i na specjalne okazje. Na bal, wesele, czy bankiet, warto wybrać większą, wyrazistą, bogato zdobioną biżuterię ze złota. Mogą to być wiszące kolczyki wysadzane kamieniami szlachetnymi, masywne kolie, eleganckie bransolety. Ze złota wytwarza się również efektowne ozdoby do włosów, broszki, a w przypadku mężczyzn – spinki do krawata i mankietów.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments