Strona głównaDom i OgródTanie panele podłogowe – gdzie szukać?

Tanie panele podłogowe – gdzie szukać?

Panele podłogowe są bardzo trwałym i estetycznym wykończeniem posadzki, do tego są łatwe w pielęgnacji i całkiem proste w montażu. Jeżeli szukamy ciekawych rozwiązań, bogatej oferty i profesjonalnego doradztwa, to najlepszym wyborem jest wizyta w salonie sprzedaży. Zdecydowanie polecamy panele podłogowe producentów takich jak Classen, Unilin oraz Swiss Krono. Te panele z pewnością spełnią każde oczekiwania, ponieważ są atrakcyjne wizualnie, mają najwyższe parametry i są dostępne w atrakcyjnych cenach.

Które panele podłogowe kupić? Parametry techniczne

Panele podłogowe powinniśmy wybierać pod względem odpowiednich właściwości do danego pomieszczenia. Znacznie ma tutaj klasa ścieralności od AC3 do AC6. Im wyższa liczba, tym panele będą bardziej odporne na ścieranie mechaniczne. Drugą istotną sprawą jest to, czy są to panele z v-fugą, czyli z widoczną fugą, czy klasyczne, dolegające do siebie. Jeżeli szukamy czegoś wyjątkowego, to możemy skorzystać z oferty paneli z drewna lub paneli winylowych, które dodatkowo są odporne na wilgoć. Warto pamiętać też, że im wyższa klasa ścieralności, tym panele są lepiej wykonane. Oprócz tego należy jeszcze zwrócić uwagę na grubość paneli, technikę produkcji, a także ich cenę.

Montaż paneli podłogowych. Jaki podkład pod panele wybrać?

Podstawą pięknej podłogi w domu jest prawidłowy montaż paneli. Najważniejszy element to podkład, który powinien być dobrej jakości, a najlepiej sprawdzi się tutaj polistyren ekstrudowany XPS. Dobrze też, aby był on odpowiednio gruby. Przed położeniem podkładu należy też sprawdzić, czy podłoga jest równa, a w razie potrzeby zastosować wylewkę samopoziomującą. Uchroni nas to od problemów z montażem paneli i ich użytkowaniem w przyszłości. Przy montażu paneli podłogowych warto zwrócić też uwagę na kierunek montażu, a także pamiętać o pozostawieniu przestrzeni przy ścianie – odpowiednio dużej, aby można było ją ukryć listwą podłogową.

Dlaczego panele podłogowe trzeszczą i się rozchodzą?

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdy panele podłogowe, mimo pozornie prawidłowego montażu, zaczynają przynosić nam problemy. Trzeszczenie paneli najczęściej spowodowane jest ich zbyt ciasnym zainstalowaniem. W takiej sytuacji należy odkręcić listwy podłogowe i sprawdzić, czy panele nie nachodzą już na ścianę. Kolejnym często spotykanym problemem jest rozchodzenie się paneli, które spowodowane jest z kolei zbyt dużymi przestrzeniami, krzywą podłogą lub wyłamanymi zapięciami.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments