Strona głównaDom i OgródZalety basenów ze stali nierdzewnej

Zalety basenów ze stali nierdzewnej

Zainteresowanie basenami zewnętrznymi, które można umieścić w ogrodzie na stałe, zamiast każdego roku rozkładać basen rozporowy lub stelażowy, cały czas rośnie. Własny basen w ogrodzie daje domownikom wiele przyjemności. Pozwala na zażywanie relaksujących kąpieli o dowolnej porze, na wykonywanie ulubionej formy aktywności fizycznej z dala od wścibskich oczu, na szaloną zabawę z dziećmi i organizowanie interesujących wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, jeśli chodzi o stacjonarne baseny ogrodowe. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza stalowe baseny prywatne.

Baseny ze stali nierdzewnej a baseny z tworzyw sztucznych i betonu

Baseny prywatne nie muszą spełniać tak wyśrubowanych norm, jak niecki basenowe w hotelach, uzdrowiskach, czy pływalniach publicznych, ale inwestycja w nieckę basenową wysokiej jakości zdecydowanie się opłaca. Basenu nikt nie buduje na rok czy dwa – chcemy, by przetrwać w doskonałej kondycji wiele długich lat. Dlatego już na początku warto zadbać o dobór jak najlepszych materiałów i fachowe wykonanie basenu.

Materiałami, jakie najczęściej wykorzystuje się do budowy basenów ogrodowych, są stal nierdzewna, tworzywa sztuczne oraz bloczki betonowe. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, przy czym zdecydowanie najwięcej zalet posiadają niecki basenowe ze stali nierdzewnej do ogrodu. W przypadku basenów murowanych problemem bywa czas realizacji inwestycji, ponieważ budowa basenu blok po bloczku zajmuje zdecydowanie więcej czasu aniżeli montaż gotowej niecki ze stali. Poza tym beton dość łatwo przyjmuje zabrudzenia i bywa trudny w utrzymaniu. Z kolei niecki z tworzyw sztucznych nie są tak trwałe, jak stal, stosunkowo łatwo powstają na nich zarysowania, poza tym stopniowo mogą tracić kolor.

Niecki basenowe ze stali w ogrodzie i ich atrakcyjny wygląd

Jedną z największych zalet basenów stalowych jest ich atrakcyjny wygląd. Niecka stalowa może mieć kształt i rozmiar, o jakim marzą inwestorzy, co oznacza, że basen łatwo dostosować do ilości dostępnego miejsca. Dobrej jakości stal nierdzewna to materiał na tyle plastyczny, że umożliwia produkcję niecek basenowych o zróżnicowanym wyglądzie. Dzięki temu baseny ze stali nierdzewnej do domu są nieporównywalnie ciekawsze, aniżeli baseny z tworzyw sztucznych. Na uwagę zasługuje również ich srebrzysty kolor i blask. Basen wygląda estetycznie, nowocześnie, świetnie komponuje się z innymi stalowymi elementami otoczenia, np. balustradami balkonowymi i schodowymi, rynnami, elementami ogrodzenia itd.

Trwałość i higieniczna czystość basenów stalowych

Niecki basenowe ze stali nierdzewnej do ogrodu są produktem niezwykle trwałym. Stal doskonale znosi trudne warunki atmosferyczne i wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zachowuje piękny wygląd na wiele długich lat. Trzeba również zaznaczyć, że w dużej mierze wynika to z faktu, iż do stalowych ścianek zabrudzenia nie przylegają w takim stopniu, jak do niecek z innych materiałów. Poza tym stal świetnie znosi działanie chemii basenowej. Wszystko to sprawia, że niecki stalowe łatwo czyścić i pielęgnować. Basen ze stali nierdzewnej charakteryzuje się higieniczną czystością – w końcu nie bez powodu może służyć jako basen rehabilitacyjny.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments