Strona głównaModaZnane włoskie marki biżuterii

Znane włoskie marki biżuterii

Biżuteria produkowana we Włoszech ma wielu zwolenników, ponieważ wyróżnia się wysoką jakością i bogatym, bardzo ciekawym wzornictwem. Ubrania i dodatki włoskiego pochodzenia od lat uchodzą za jedne z najlepszych na świecie, a fakt, że włoskie domy mody wciąż udoskonalają i rozszerzają swoje kolekcje sprawia, że zainteresowanie modą uliczną słonecznej Italii jest coraz wyższe. Włoskie marki odzieżowe i biżuteryjne zdają sobie sprawę, że dzisiejsi klienci są bardziej wymagający, ale i bardziej chętni do testowania nowości z rynków zagranicznych. Chcąc spełnić ich oczekiwania, nie można oferować wyłącznie ekskluzywnej, drogiej biżuterii, na którą stać tylko elity. Należy dać produkt wysokiej jakości, pięknie zdobiony, ale jednocześnie przystępny cenowo.

Włoska biżuteria – cechy charakterystyczne

W słonecznej Italii działalność prowadzi wiele domów mody, a miasta najmocniej kojarzone z tą branżą, nazywane są europejskimi stolicami mody. Samo to jest wystarczającym powodem, by chcieć kupić ubrania, buty, torebki i wyroby biżuteryjne produkowane we Włoszech. Gdyby jednak jakość tych produktów nie była zadowalająca, liczba kupujących zaczęłaby systematycznie spadać. Tymczasem mamy do czynienia z rosnącym zainteresowaniem włoską biżuterią, co oznacza, że są to wyroby naprawdę świetnej jakości.

Włoska biżuteria takich marek jak: Coeur de Lion, Nomination Italy, Marco Bicego czy TI SENTO – Milano, zachwyca jakością wykonania oraz pięknem i trwałością materiałów. Biżuteria produkowana jest ze starannie wyselekcjonowanych kruszców, metali, kamieni i tworzyw sztucznych. Wytwarza się ją ze złota, srebra lub stali szlachetnej i ozdabia kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi, rzadziej tworzywami sztucznymi o ciekawej formie. Biżuteria włoska tworzona jest z ogromną dbałością o detale. Każdy kamień jest równo i trwale osadzony w kruszcu, grawerunki dokładne, krawędzie gładkie i błyszczące, bez względu na to, czy biżuteria została wytworzona ręcznie, czy też przy użyciu wyspecjalizowanych narzędzi.

Sklep z markową włoską biżuterią

Popularność włoskich marek biżuteryjnych rośnie również dlatego, że coraz więcej osób ma dostęp do oferowanych przez nie produktów i może przekonać się, że rzeczywiście warto kupować włoską biżuterię. Aby ją nabyć, nie trzeba organizować wycieczki do Włoch. Biżuterię można zamówić przez Internet albo nabyć w sklepie stacjonarnym oferującym błyskotki marki Coeur de Lion, Nomination Italy i innych cenionych na świecie marek. W Polsce prężnie działają sklepy z włoską biżuterią Marco Bicego, TI SENTO – Milano. To właśnie te marki oraz wspomniane już wyżej Coeur de Lion i Nomination Italy można uznać za najbardziej znane włoskie firmy zajmujące się produkcją biżuterii.

Mimo że powyżej znalazł się krótki opis włoskiej biżuterii w ogóle, należy pamiętać, że każda marka ma swoje cechy charakterystyczne. Przykładowo Nomination Italy słynie z produkcji bransoletek komponowanych, a Coeur de Lion bransoletek z kolorowymi koralikami. Inne marki zajmują się produkcją wytwornych kolczyków i naszyjników, a jeszcze inne ręcznie wykonywanych pierścionków i obrączek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments