Strona głównaModaCo oznacza zawieszka nieskończoność?

Co oznacza zawieszka nieskończoność?

Biżuteria pojawia się w niemal każdym zastawieniu najlepszych prezentów gwiazdkowych, urodzinowych czy rocznicowych. To nie znaczy, że bliską osobę można obdarować jakąkolwiek biżuterią. Wybór prezentu powinien być dobrze przemyślany, należy zwrócić uwagę, po jaką biżuterię bliska osoba najchętniej sięga i jakie kolory pasują do jej typu urody. Istotny jest także rodzaj więzi łączącej dwie osoby. Jeśli są to bliskie relacje, warto pomyśleć o wisiorku lub bransoletce z sugestywną zawieszką. Dobrym pomysłem będzie zawieszka nieskończoność.

Znak nieskończoności kiedyś i dzisiaj

Znak nieskończoności, jak sama nazwa wskazuje, symbolizuje nieskończoność, wieczność i trwałość. Znak i pojęcie nieskończoności zostały opisane w filozofii, religii, ale również w licznych publikacjach naukowych, w tym również z dziedziny matematyki.

Najbardziej popularnym, znanym chyba na całym świecie symbolem nieskończoności jest tzw. odwrócona ósemka. Ale nie zawsze nieskończoność oznaczano w ten właśnie sposób.  Najstarsza wzmianka o pojęciu nieskończoności pochodzi ze Starożytnego Egiptu i Grecji – wówczas nieskończoność obrazowana była w postaci węża trzymającego w pysku własny ogon. Wąż pożerał samego siebie, po czym się odradzał i tak przez całą wieczność. Taki symbol nosił nazwę Uroboros.

Kolejnym symbolem nieskończoności był krzyż słoneczny. Nie trudno się domyśleć, że w tym wypadku chodziło o kult słońca, które każdego dnia na nowo pojawia się na niebie. Wierzono, że słońce to pra-siła twórcza, nieustannie powtarzająca cykl tworzenia i destrukcji.

Używany dzisiaj znak nieskończoność to tzw. przewrócona ósemka, która nie ma ani początku, ani końca. W różnych krojach pisma znak tez prezentuje się nieco inaczej, bywa mniej lub bardziej spłaszczony, ale zawsze wygląda na tyle charakterystycznie, że nie sposób pomylić go z jakimkolwiek innym symbolem.

Co oznacza zawieszka nieskończoność?

Obdarowanie kogoś bransoletką lub wisiorkiem z zawieszką symbolizującą nieskończoność, to świetny sposób na wyrażenie uczuć i życzenia, by dana relacja trwała wiecznie. Może to dotyczyć zarówno relacji damsko-męskich, jak i przyjaźni. W pierwszym przypadku zawieszka nieskończoność oznacza stałość i wierność w związku. Symbolizuje wieczną, silną miłość, stałość uczucia, przekonanie, że związek jest trwały, oparty na zaufaniu, poważny. Natomiast zawieszka nieskończoność przekazywana przyjacielowi lub przyjaciółce, oznacza, że ta osoba jest dla nas bardzo ważna, a prawdziwa przyjaźń nigdy się nie skończy.

Zawieszka nieskończoność dla artystycznej duszy

Biżuterią zdobioną symbolem nieskończoności wypada obdarować artystów, niezależnie od tego, czy zajmują się muzyką, pisarstwem czy malarstwem. W takim przypadku zawieszka nieskończoność oznacza nieskończoną wizję artystyczną. Czego można życzyć artystycznej duszy, zakochanej w muzyce, literaturze i sztuce? Z całą pewnością doceni życzenia nieskończonej kreatywności.  

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments