Strona głównaModaJak dobrać kolczyki do jesiennej kreacji?

Jak dobrać kolczyki do jesiennej kreacji?

Kolorowa letnia garderoba trafiła już do worków próżniowych i pudeł, gdzie spokojnie poczeka na kolejny sezon. Nadszedł czas na jesienne stylizacje, których zasadniczym elementem są ciepłe swetry i płaszcze. Jak do takich stylizacji dobierać biżuterię?

Trendy w biżuterii na jesień

Największe domy mody dawno już przedstawiły swoje propozycje na nadchodzący sezon. Nie wszystko, co pojawiło się na wybiegach, musi trafić do sklepów odzieżowych i salonów jubilerskich, ale jakaś część propozycji na pewno zostanie mile przyjęta. Właściwie już teraz możemy powiedzieć, że nowe formy biżuterii spotkały się ze sporym uznaniem odbiorców. Lansowane trendy rzeczywiście się przyjęły. Oznacza to, że tegorocznej jesieni modne będą masywne bransolety mankietowe, kaskady drobnych łańcuszków, perły, motywy kwiatowe, a także bogato zdobione nausznice.

Jesienne kreacje, wzbogacone o modną biżuterię, na pewno nabiorą charakteru. Nawet jeśli strój niekoniecznie podąża za trendami, odpowiednie dodatki całkowicie go odmienią. Pamiętajmy jednak, by wybrana biżuteria była nie tylko ładna, ale i komfortowa w noszeniu. Jesienią i zimą nosimy golfy, szale, czapki, rękawiczki, kurtki i płaszcze z kołnierzami. Zbyt masywna, bogato zdobiona biżuteria, niekoniecznie dobrze odnajdzie się w tym towarzystwie.

Kolczyki i nausznice na jesień

W trendach na jesień sporą uwagę poświęcono kolczykom. Ponownie modne są duże kolczyki koła, a także drobniejsze ozdoby z pereł i emaliowanych kwiatków. Modne są również nausznice, a więc biżuteria, którą nakłada się na chrząstkę ucha. Oczywiście nie wszystko, co modne, jest też wygodne w noszeniu, dlatego spośród obowiązujących trendów warto wybrać jeden lub dwa, które naprawdę nas przekonują.

Biżuteria na jesień może nawiązywać do jesiennych wzorów i kolorów. Śmiało możemy sięgać po złote kolczyki w kształcie liści, bransoletki z zawieszkami w kształcie grzybków i kasztanów, naszyjniki zwieńczone kroplami przypominającymi jesienny deszcz. Jeśli chodzi o kolorystykę biżuterii, o tej porze roku doskonale sprawdzą się zarówno srebrne kolczyki, jak i kolczyki ze złota na jesień. Natomiast większą uwagę warto zwrócić na kolorystykę kamieni i zdobień. Barwy jesieni to przecież wszelkiego rodzaju brązy, beże, rudości, burgund, odcienie czerwieni, żółci i fioletu. Modna jest także butelkowa zieleń i odcień khaki.

Jesienne kreacje a kolczyki

Wiemy już, co jest modne w bieżącym sezonie i jakie wzory kolczyków warto nosić jesienią. Teraz skupmy się na kwestii dopasowania biżuterii do jesiennej kreacji. Zwróćmy uwagę, że długie, wiszące kolczyki niespecjalnie lubią się z golfami, kołnierzami kurtek i szalikami, o które zwyczajnie zahaczają. W takiej sytuacji zniszczeniu może ulec zarówno ubranie, jak i biżuteria. Poza tym duże, masywne kolczyki, trudno połączyć z nakryciem głowy – czapką, czy kapeluszem. Dlatego jesienią najlepiej sprawdzają się kolczyki typu wkrętki, małe i średnie kolczyki koła, a także niewielkie kolczyki na angielskie zapięcie. Mile widziane są gładkie formy i zaokrąglone krawędzie. Kolczyk oczywiście może być modny, ale przede wszystkim powinien być wygodny, co jesienią i zimą ma szczególne znaczenie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments