Strona głównaModaJak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy to symbol silnej i trwałej miłości. Bywa, że wręczany jest podczas oficjalnych zaręczyn w gronie rodzinnym, a wcześniej wspólnie wybierany przez parę snującą ślubne plany. Znacznie częściej jednak pierścionek zaręczynowy wybiera mężczyzna, a następnie, w wyjątkowych okolicznościach, wręcza go wybrance serca. W takiej sytuacji wybór pierścionka może być sporym wyzwaniem.

Pierścionki ze złota na zaręczyny

Biżuteria to jeden z najlepszych pomysłów na prezent gwiazdkowy, rocznicowy, czy imieninowy. Natomiast we wspomnianych wyżej sytuacjach nie ma większego znaczenia, jakie to będą błyskotki, z czego wykonane i w jakiej kolorystyce utrzymane. Inaczej jest z pierścionkiem zaręczynowym.

Zdecydowana większość pierścionków zaręczynowych wykonana jest ze złota w klasycznym, żółtym odcieniu. Złoto to najlepszy materiał na pierścionek zaręczynowy, nie tylko ze względu na piękny kolor i wyjątkowy blask, ale przede wszystkim z powodu jego symboliki i wartości. Złoto to metal cenniejszy od srebra, bowiem rzadziej występujący w przyrodzie. Złoto uznawane jest za symbol piękna, dostatku, a przez to lepiej przystaje do tak wyjątkowych okazji, jak zaręczyny i ślub.

Dobry salon jubilerski oferuje szeroki wybór złotych pierścionków. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza oryginalne włoskie pierścionki, które wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów i dopracowane w każdym szczególe. Pierścionek zaręczynowy musi być solidny i trwały, w końcu wręcza się go raz na całe życie. Dlatego przeglądając pierścionki ze złota w salonie jubilerskim, zwróćmy uwagę na próbę złota, na łączenia, na sposób osadzenia kamieni.

Kamień w pierścionku zaręczynowym

Oczko pierścionka zaręczynowego zazwyczaj zdobione jest jednym kamieniem, chociaż nie jest to regułą. Nie ma również zasad mówiących o tym, jakiej wielkości powinien być to kamień i jaki powinien przyjmować kształt. Natomiast złote pierścionki, które mężczyźni biorą pod uwagę w czasie poszukiwań idealnego pierścionka na zaręczyny, zazwyczaj mają przejrzyste, srebrzące się oczko. Może to być cyrkonia, diament, moissanit, brylant, biały szafir – wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy. Opcją najpopularniejszą wydają się być diamenty, czyli kamienie symbolizujące miłość, trwałość i szczerość intencji.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy zazwyczaj nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni. Odwiedzając salon jubilerski w celu zakupu pierścionka, mężczyzna powinien wiedzieć, jaki rozmiar będzie pasował na ten właśnie palec. Sprawdzić można to na kilka sposobów, np. mierząc jeden ze starszych, ale wciąż pasujących pierścionków wybranki. Jeśli jest to możliwe, z takim pierścionkiem warto przyjąć do salonu, jeśli nie – należy przyłożyć go do wzornika, dostępnego na stronie internetowej.

Niektórzy idą o krok dalej i za pomocą nitki mierzą palec. Czasem bywa to trudne do wykonania, zwłaszcza jeśli oświadczyny mają być totalną niespodzianką. Takich pomiarów najlepiej dokonywać w czasie, gdy partnerka śpi. Wówczas cała sytuacja będzie mniej stresująca, a pomiar dokładniejszy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments