Strona głównaModaJakie kolczyki wybrać do letnich kreacji?

Jakie kolczyki wybrać do letnich kreacji?

Lato to niezwykle kolorowa pora roku. Na skwerach, w parkach, ale i w przydomowych ogródkach widzimy kwitnące kwiaty. Latem odbywają się liczne koncerty, pikniki i festiwale, a ich oprawa zachwyca mnogością kolorów. W najgorętszym okresie roku kolorowe są również stylizacje. Latem porzucamy szaroburą odzież na rzecz barwnych koszul i sukienek, naturalnych tkanin w jasnych odcieniach, jaskrawych koszulek i barwnych okryć głowy. Jak do takich stylizacji dobierać biżuterię?

Biżuteria na lato – czym się wyróżnia?

Letnie stylizacje oczywiście mogą być eleganckie, zwłaszcza jeśli wykonujemy zawód, który wymaga profesjonalnego wyglądu. Ubiór do biura powinien być stonowany, a dodatki skromne. Natomiast jeśli w miejscu pracy nie obowiązuje ścisły dress code i pracodawca nie ma szczególnych wymagań dotyczących wyglądu pracowników, biżuteria może być większa i bogaciej zdobiona.

Latem świetnie sprawdzają się bransoletki z zawieszkami symbolizującymi wakacje, a więc wszelkiego rodzaju muszelkami, rozgwiazdami, palemkami, kotwicami. Nieprawdą jest, że taka biżuteria wygląda infantylnie, oczywiście pod warunkiem, że nie przesadzimy z ilością zawieszek, a każdy element zostanie wykonany z dużą starannością.

Kolorowa biżuteria na lato – barwne bransoletki i kolczyki z kamieniem

Latem wzrasta tolerancja na biżuterię z tworzyw sztucznych, kolorowych szkiełek i plastikowych koralików. O ile w pozostałych częściach roku raczej nie nosimy tego typu ozdób, o tyle latem są one akceptowalne. Kolorowa biżuteria świetnie uzupełnia wakacyjne stylizacje. Śmiało może być wykorzystywana na plaży i w innych miejscach, w których biżuteria złota lub srebrna byłaby narażona na zniszczenie.

Latem chętniej sięgamy po materiały pochodzące z natury. Jeśli chodzi o letnią biżuterię, bardzo popularne są wszelkiego rodzaju muszelki, bursztyn, ptasie piórka, sznurki wykonane z jedwabnych nici i wiele innych. Jeśli złote kolczyki, to najlepiej z kolorowym akcentem. Oczywiście warto, by kolor kamieni w kolczykach współgrał zarówno ze stylizacją, jak i typem urody.

Kolczyki pasujące do letnich kreacji

Wysokie temperatury powietrza sprawiają, że latem chętniej spinamy włosy i odsłaniamy ciało, tym samym robiąc miejsce dla biżuterii. W okresie wakacyjnym śmiało możemy sięgać po długie kolczyki, kolczyki składające się z licznych łańcuszków, kolczyki koła. Z letnią opalenizną dobrze współgrają zarówno złote, jak i srebrne kolczyki. Niektórzy mogą pokusić się też o biżuterię w odcieniu różowym. Poza tym dużą popularnością cieszy się biżuteria wykonana ze stli szlachetnej.

W opozycji do masywnych, długich kolczyków z zawieszkami znajdują się minimalistyczne kolczyki wkrętki i nausznice. Taka biżuteria świetnie wygląda w większym zestawie. Odsłonięte uszy, ozdobione kilkoma małymi kolczykami, doskonale wpisują się w wakacyjne trendy. Poza tym takie kolczyki są bardzo wygodne w noszeniu. A jeśli nie mamy przekutych uszu, śmiało możemy sięgnąć po stylowe nausznice. Szeroki wybór kolczyków, nausznic, jak i biżuterii innego typu znaleźć można w każdym dobrym salonie jubilerskim. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments