Strona głównaModaJaką biżuterię wybrać do pracy biurowej?

Jaką biżuterię wybrać do pracy biurowej?

Pracując w biurze i będąc odpowiedzialnym za kontakty z klientami, należy pamiętać o odpowiednim wizerunku. To prawda, że zarówno dla klientów biura, jak i współpracowników najważniejsze będzie to, czy posiadamy fachową wiedzę, jesteśmy życzliwy, pomocni i przekonujący, ale strój zdecydowanie pomaga w kształtowaniu profesjonalnego wizerunku. Schludny wygląd jest konieczny, jeśli nie chcemy odstraszyć klientów, a zachęcić ich do współpracy.

Biuro, w którym obowiązuje ścisły dress code

Praca w biurze może mieć różny charakter. Zdarza się, że pełniona funkcja i rodzaj wykonywanych obowiązków zmuszają do ubierania się w określony sposób. Mężczyźni muszą nosić garnitury, a kobiety eleganckie marynarki, spodnie i spódnice. Jakie dodatki dobrać do takiego stroju? Jeśli chodzi o obuwie, torebki i paski, najlepiej sprawdzi się galanteria skórzana (albo skóropodobna), elegancka i klasyczna. Obuwie musi być pełne, co oznacza, że sandały całkowicie odpadają.

Dodatkiem do stroju jest również biżuteria. Jeśli w miejscu pracy obowiązuje ścisły dress code, biżuteria nie może być przesadzona, ale powinna wyróżniać się wysoką jakością. Najlepsze będą drobne kolczyki ze srebra lub złota, minimalistyczny pierścionek, delikatny łańcuszek. Najlepiej postawić na klasyczne modele, choć nowoczesne formy także się sprawdzą, o ile nie będą zbyt strojne i kolorowe. Warto przy tym pamiętać, by biżuteria została dobrana do typu urody i figury. Dobrze dobrana biżuteria dodaje pewności siebie, a to podczas rozmowy z potencjalnym klientem jest bardzo istotne.

Biuro, w którym zasady ubioru nie są rygorystyczne

Jeśli w miejscu pracy nie obowiązuje ścisły dress code, ubiór nie musi być formalny, a dodatki wyłącznie delikatne i klasyczne, możemy postawić na nieco bardziej odważne modele biżuterii. Nie muszą to już być wyłącznie złote kolczyki typu wkrętki, pojedynczy, delikatny łańcuszek czy klasyczny pierścionek. Możemy postawić na ciekawsze formy, bardziej masywne, możemy dodać odrobinę koloru. Oczywiście nie chodzi o to, by obwieścić się błyszczącą biżuterią jak na przyjęcie sylwestrowe, nie chodzi też o to, by zakładać na siebie duże, kolorowe przedmioty w stylu boho. Do pracy biurowej biżuterię zawsze wybieramy z umiarem. Pracownik biurowy zawsze powinien wyglądać schludnie i stosowanie do zajmowanego stanowiska.

Biżuteria do pracy biurowej

W niektórych przypadkach praca biurowa ogranicza się do korzystania z komputera i prowadzenia kontaktów z klientem na odległość. Bywa jednak i tak, że pracownik biurowy wielokrotnie wstaje zza biurka i wykonuje inne czynności, spotyka się z klientami, konsultuje z pracownikami magazynu, hali produkcyjnej, itd. Dlatego jego strój powinien być nie tylko schludny, ale i wygodny. Dodatki, w tym również biżuteria, nie powinny utrudniać wykonywania powierzonych obowiązków. Niestety zarówno masywne bransolety, jak i bransoletki koralikowe ze sporych rozmiarów zawieszkami nie są odpowiednią biżuterią do pracy biurowej, ponieważ utrudniają korzystanie z klawiatury komputera. Jeśli wypełniamy znaczne ilości umów i innych dokumentów w formie papierowej, także powinniśmy zrezygnować z dużych, brzęczących, zahaczających o wszystko bransoletek. Zamiast nich lepiej postawić na delikatne bransoletki ze złota.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments