Strona głównaDom i OgródJaka jest przewaga basenów wkopywanych nad rozkładanymi?

Jaka jest przewaga basenów wkopywanych nad rozkładanymi?

Baseny przydomowe cieszą się szczególną popularnością w okresie wakacyjnym. W pozostałych częściach roku rzadko korzystamy z basenów w ogrodzie, chyba że mowa o basenach wkopywanych, wyposażonych w system podgrzewania wody. Możliwość podgrzania wody to jedna z wielu zalet basenu stalowego. Omawiając inne zalety, dowiemy się, jaka jest przewaga basenów wkopywanych nad rozkładanymi.

Basen w ogrodzie – dlaczego warto?

Kiedy żar leje się z nieba, wiele osób marzy o orzeźwiającej kąpieli. Nie chodzi jednak o kąpiel w wannie, a o pobyt na świeżym powietrzu i możliwość jednoczesnego korzystania z promieni słonecznych. Niestety od najbliższego kąpieliska dzieli nas często duża odległość, poza tym za pobyt na publicznym basenie należy uiścić opłatę, a i tak nie można czuć się tam zupełnie swobodnie. Problem można rozwiązać dzięki basenom ogrodowym.

Basen w ogrodzie daje możliwość nieskrępowanego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Korzystając z basenu ogrodowego, możemy czuć się zupełnie swobodnie, zwłaszcza jeśli od działki sąsiada oddziela nas wysoki płot albo bujna roślinność. Poza tym z basenu możemy skorzystać w dowolnym momencie, niezależnie od pory dnia. Latem orzeźwiająca kąpiel zawsze jest dobrym rozwiązaniem, pozwala uspokoić myśli i odprężyć ciało.

Kąpiel w basenie ogrodowym to świetna rozrywka dla całej rodziny, ale szczególnie upodobały ją sobie dzieci. Jeśli basen ma większe rozmiary, można go wykorzystać do nauki pływania. Najlepiej sprawdzą się tutaj stalowe baseny ogrodowe, które są stabilne, trwałe i zdecydowanie większe od basenów dmuchanych czy rozporowych.

Baseny stalowe wkopywane czy baseny rozkładane?

Baseny rozkładane można podzielić na dmuchane, rozporowe i stelażowe. Różnią się trwałością, ceną, sposobem rozkładania i napełniania wodą. Najtańsze są baseny dmuchane, ale ich trwałość i estetyka pozostawiają wiele do życzenia. Poza tym wszystkie baseny rozkładane są kłopotliwe w pielęgnacji, ponieważ do plastikowych ścianek dość łatwo przylega bród, a po zakończonym sezonie całą wodę należy wypuścić.

Inaczej jest w przypadku basenów stalowych. Producent basenów ze stali podkreśla, że są to produkty wyjątkowo higieniczne, a wszystko za sprawą gładkiej, lśniącej powierzchni. Poza tym w takim basenie można stosować dowolną chemię basenową, stal nierdzewna jest odporna na działanie tego typu środków chemicznych.

Stalowe baseny ogrodowe i ich funkcja estetyczna

W przeciwieństwie do basenów rozkładanych, baseny stalowe wkopywane montuje się na stałe, a to oznacza, że producenci dużo większą wagę przykładają do ich estetyki. Każda niecka stalowa przygotowywana jest z ogromną starannością. Warto dodać, że może to być niecka o dowolnych wymiarach i dowolnym kształcie. Inwestor może wybrać, jaki basen chce mieć w ogrodzie i dopasować go do istniejącej aranżacji ogrodowej, elewacji budynku, czy tarasu przed domem. Baseny stalowe pasują zarówno do nowoczesnych budynków, jak i domków urządzonych w klasycznym stylu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments