Strona głównaModaUnikalne bransoletki według własnego pomysłu

Unikalne bransoletki według własnego pomysłu

Bransoletka to szczególny rodzaj biżuterii. Pasuje wszystkim, niezależnie od płci, wieku, stanowiska czy statusu materialnego. Wszystko dlatego, że wybór bransoletek jest ogromny. Biżuteria wykonywana jest z różnych materiałów i dostępna w wielu wzorach i kolorach. W sklepach jubilerskich bez trudu znajdziemy zarówno subtelne bransoletki łańcuszkowe, jak i masywne bransolety obręcze, bransoletki koralikowe i szereg innych produktów, dzięki którym każda stylizacja nabiera charakteru. Co więcej – oprócz zakupu gotowych produktów, mamy możliwość stworzenia unikalnych bransoletek według własnego pomysłu.

Jak stworzyć unikalną bransoletkę?

Oryginalne bransoletki można tworzyć na wiele sposobów. Można je upleść ze sznurka, przygotować z kawałka skóry lub rzemyka, albo wykorzystać gotowy produkt ze złota lub srebra, dodając do niego ciekawe zawieszki. Zawieszki do bransoletek dostępne są w każdym sklepie jubilerskim.

Unikalną bransoletkę można zaprojektować od podstaw, albo stworzyć spontanicznie. Niezależnie od wybranej metody, możemy przygotować efektowną ozdobę na nadgarstek, która podkreśli osobowość i nada charakteru każdej stylizacji.

Elementy do tworzenia bransoletek

Kilka lat temu bardzo dużą popularnością cieszyły się bransoletki i kolczyki domowej roboty. Była to biżuteria sztuczna, wykonywana z różnego rodzaju metali nieszlachetnych, plastikowych koralików, materiałowych chwostów, szkiełek itd. Elementy do tworzenia takich bransoletek można było nabyć w wielu sklepach internetowych. Dziś tego typu biżuteria nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, ale nadal chętnie sięgamy po złote i srebrne zawieszki do bransoletek, dzięki którym każdy łańcuszek może zyskać nowe życie.

Wysokiej jakości zawieszki do bransoletek, naszyjników i kolczyków można kupić w dobrym salonie jubilerskim. Na szczególną uwagę zasługuje markowa biżuteria włoska, która jest nie tylko niezwykle efektowna, ale też wyjątkowo trwała. Dziś włoskie bransoletki ze złota i srebra oraz pasujące do nich ozdobne zawieszki bez problemu można nabyć w Polsce – zarówno stacjonarnie, jak i online.

Srebrne bransoletki i bransoletki ze złota

Bransoletki z metali szlachetnych mogą przyjmować różne formy. Mamy bransoletki łańcuszkowe, koralikowe, bransolety-obręcze, masywne bransoletki dmuchane i wiele innych. Do łączenia z zawieszkami najlepiej nadają się bransoletki łańcuszkowe, choć też nie wszystkie, bo wiele zależy od splotu łańcuszka. Zawieszki przypomina się do nich za pomocą niewielkich karabińczyków albo kółeczek z dziurką. Zawieszki mogą mieć postać koralików, albo zwisających dzyndzyków. Mogą mieć kształt określonych symboli, medalionów z grawerunkiem, albo figury geometrycznej.

Inną kategorię stanowią bransoletki modułowe, które mają postać bransolety składającej się z kilkunastu linków łączonych za pomocą specjalnych zatrzasków. W tym przypadku oryginalną bransoletkę tworzymy poprzez wpięcie w obręcz dowolnych linków. Wybór takich zawieszek jest bardzo szeroki, zwłaszcza jeśli mowa o produktach marki Nomination.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments