Strona głównaDom i OgródJaką wybrać podłogę do domu – deska czy panele?

Jaką wybrać podłogę do domu – deska czy panele?

W Polsce nieustannie powstają nowe mieszkania, segmenty czy domy. Ich przyszli mieszkańcy, zanim jeszcze odbiorą klucze, snują plany wykończenia swoich własnych przestrzeni. Jednym z najważniejszych wyborów jest ten dotyczący podłóg. Jest to decyzja ważna z co najmniej kilku powodów. Jest to przede wszystkim decyzja determinująca duży koszt, ale też raz podjęta będzie w konsekwencji nam towarzyszyć przez wiele lat. Jaką w takim razie wybrać podłogę, czym się kierować przy wyborze, jakie właściwości prezentują podłogi drewniane a te laminowane czy winylowe?

Deski – unikatowe produkty, które wnoszą naturalność do wnętrz

Drewniane podłogi na pewno nigdy nie wyjdą z mody, mimo coraz nowszych technologii, poszerzania rynku oferowanych podłóg, drewno jest i będzie popularne. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim naturalne pochodzenie takich posadzek. Dębowe, bukowe czy jesionowe podłogi pięknie się prezentują, dodają wnętrzom charakteru, są przyjemne w dotyku. Wprawdzie koszt podłóg drewnianych przeważnie jest stosunkowo duży, to są także propozycje rynkowe, które pozwalają położyć naturalne drewno w atrakcyjnej cenie. Deski podłogowe, takie jak barlinecka to świetne innowacyjne podłogi, które doskonale uzupełnią każde wnętrze, niezależnie od tego, w jakim stylu jest utrzymane.

Drewniane podłogi nie wytrzymują jednak porównania z panelami, zarówno laminowanymi czy winylowymi, pod kątem wytrzymałości jak i przede wszystkim w kontekście ich pielęgnacji. Warto też mocno przemyśleć drewniane posadzki jeśli w domu jest pies, lub mamy ogród, z którego do wnętrza zawsze może trafić piasek czy mniejszy lub większy kamień, które zarysują podłogę. Jeśli jednak mamy duży budżet to dobrym rozwiązaniem będą też wersje drewnianych podłóg szczotkowane. Są to podłogi, które zostały fabrycznie „zarysowane”, co daje niepowtarzalny efekt, a także sprawia, że kolejne delikatne zarysowanie w zasadzie nie będą widoczne.

Panele podłogowe i winylowe – technologie prowadzą do najwyższej jakości

Technologia, która nieustannie jest rozwijana nie omija rynku podłóg. Tym samym dzisiaj na rynku mamy do wyboru podłogi laminowane i winylowe, których trwałość jest na bardzo wysokim poziomie, co więcej ich walory estetycznie niemal nie odstępują kroku drewnianym posadzkom. Laminaty oraz winyle dostępne są w niezwykle szerokiej palecie kolorystycznej. Możemy przebierać spośród dębów, jesionów, buków lub bardziej egzotycznych mahoniów czy jatob.

Opisując panele winylowe i laminowanie nie sposób pominąć takich zalet tych posadzek jak wyjątkowo łatwa pielęgnacja oraz wspomniana już trwałość. Właśnie ich wytrzymałość pozwala dzisiaj wybrać takie modele podłóg, które sprawdzą się nie tylko tradycyjnie w salonie, sypialni i przedpokoju, możemy je także położyć w kuchni, a nawet w łazience. Szczególnie podłogi winylowe sprawdzą się w tych pomieszczeniach, ze względu na to, że są one odporne na działania wody i wilgoci.

Wybór podłóg jest szeroki, należy jednak dobrze przemyśleć ostateczną decyzję. Podłogi mają nam w końcu służyć przez lata.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments