Strona głównaModaKolczyki na prezent – jakie wybrać?

Kolczyki na prezent – jakie wybrać?

Nie wszystkie kobiety noszą biżuterię, ale zdecydowana większość ucieszy się z nowych błyskotek, podarowanych w ramach prezentu gwiazdkowego, imieninowego czy rocznicowego. Oczywiście ważne jest, by biżuteria trafiała w kobiece gusta, dlatego nie należy kupować przypadkowych naszyjników i bransoletek, a nieco więcej uwagi poświęcić kwestii doboru biżuterii. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy kupić kolczyki na prezent?

Kolczyki tylko dla przekutych uszu

Jeśli chcielibyśmy podarować kobiecie kolczyki, przede wszystkim zwróćmy uwagę, czy ma przekute uszy. W przeciwnym razie kolczyki okażą się prezentem zupełnie nietrafionym i zbędnym, a tego chcielibyśmy uniknąć. Szczególną uwagę powinni na to zwrócić panowie, którzy niedawno rozpoczęli znajomość i jeszcze nie do końca orientują się, jaki styl ubioru i jaką biżuterię preferuje ich wybranka, a także czy i ile dziurek w uszach posiada. Jeżeli uszy przekute są w kilku miejscach, być może dobrym pomysłem będzie zakup zestawu składającego się z kilku ozdób, nierzadko połączonych łańcuszkiem. Taki zestaw można kupić również wtedy, gdy w uchu znajduje się jedna dziurka, ale kobieta chętnie nosi ozdobne nausznice i klipsy.

Jak wybrać kolczyki na prezent?

Kolczyki można dobierać na wiele sposobów. Jeśli chcemy kupić biżuterię na specjalną okazję, powinniśmy sięgnąć po coś wytwornego, bogato zdobionego, bardziej okazałego. Ale nie wszystkie panie ucieszą się z takiego prezentu, zwłaszcza jeśli niezbyt często mają sposobność założenia wieczorowej sukni. Dlatego zdecydowanie lepiej postawić na coś, co nadaje się do noszenia na co dzień, do pracy czy na uczelnię. Pamiętajmy jednak, że nie do każdej pracy wypada ubrać się tak samo. Jeśli pracowników obowiązują surowe zasady ubioru, lepiej jeśli podarujemy kobiecie skromniejszą biżuterię, która nie będzie zbyt mocno rzucać się w oczy, ale podkreśli profesjonalny wygląd i doda kobiecie pewności siebie.

Kupując kolczyki, zwróćmy uwagę na reprezentowany przez kobietę typ urody, kształt twarzy czy fryzurę. Odpowiednio dobrane kolczyki potrafią optycznie poprawić proporcje twarzy, wyszczuplić ją, zaakcentować kości policzkowe i wyeksponować ładny kształt żuchwy. Ważny jest również kolor, ponieważ biżuteria noszona blisko twarzy może rozświetlić cerę i podkreślić kolor tęczówki oka, ale jeśli zostanie źle dobrana, cera może stać się ziemista, a kolor oczu przygaszony. Dlatego w przypadku pań o chłodnym typie urody i niebieskich oczach sprawdzą się np. kolczyki srebrne komponowane, a w przypadku przedstawicielek ciepłego typu, kolczyki złote z czerwonym lub soczysto zielonym oczkiem.

Kolczyki na prezent gwiazdkowy

Kolczyki wypada wręczyć na wiele okazji, a jedną z nich mogą być święta Bożego Narodzenia. W sklepach bez trudu znajdziemy setki produktów przygotowanych z myślą o klimacie zimowym i świątecznym. Dostępne są niewielkie kolczyki wkrętki w kształcie gwiazdek, płatków śniegu, bałwanków, a także dłuższe kolczyki, zdobione zawieszkami w kształcie reniferów, świątecznych lizaków, gwiazdek, prezentów i wielu motywów nawiązujących do klimatu świątecznego.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments