Strona głównaDom i OgródPanele ścienne do sypialni - jak wybrać?

Panele ścienne do sypialni – jak wybrać?

W dobie dzisiejszych możliwości aranżacyjnych możemy puścić wodze fantazji i skorzystać z tego, co oferuje nam rynek. Każde pomieszczenie, które wykańczamy, chcemy by było idealne, spełniało swoją rolę, było funkcjonalne i przytulne. By tak się stało musimy spełnić kilka warunków. Miłą i przyjemną atmosferę będą z pewnością budować panele ścienne, które świetnie odnajdą się w sypialni. Czym kierować się podczas wyboru takich paneli ściennych?

Popularne panele ścienne – jako świetna dekoracja

Panele ścienne to obecnie bardzo szeroki asortyment, w którym możemy przebierać, by wybrać to wzornictwo, które będzie nam najbardziej odpowiadać. Warto wiedzieć, że panele z przeznaczeniem na ścianę nie instaluje się na całej jej powierzchni, ale tylko na wybranym fragmencie. Jeśli chodzi o sypialnię, to doskonałym miejscem będzie wezgłowie łóżka. Nowoczesne technologie pozwalają dzisiaj oferować coraz subtelniejsze modele, które doskonale wpiszą się w sypialnianą przestrzeń.

Te panele, których przeznaczeniem będzie sypialnia, produkowane są z różnego rodzaju materiałów. Możemy dodać nieco kolorytu decydując się na panele wykonane z MDF`u, niezwykle modne są obecnie panele gipsowe 3D. Wykonuje się je z utwardzanego kompozytu na bazie gipsu, który jest wzmocniony włóknami szklanymi. W ten sposób odpowiednio się je wzmacnia i uodparnia na uderzenia czy wyszczerbienia.

Niemniej popularne są także panele ścienne PCV. Też występują w wersji 3D, a charakteryzują się łatwością montowania i stosunkowo niską ceną. Ich zaletą jest także to, że są łatwe w utrzymaniu w czystości, są też niepalne i odporne na wilgoć. Ta ostatnia cecha sprawia, że mogą także upiększać łazienkę. Warto też zauważyć ich jeszcze jedną cechę – świetnie tłumią hałasy, dlatego też doskonale sprawdzą się w sypialni zapewniając niezakłócony sen.

Kolejną grupą paneli ściennych są te tapicerowane. To bardzo elegancko prezentujące się panele, które będą stanowić bardzo estetyczną dekorację. Najczęściej są to miękkie i grube kwadratowe poduszki. Na rynku są dostępne modele, które są specjalnie impregnowane, by zapewnić im ochronę przed zabrudzeniami. Świetnie sprawdzą się w sypialni jako zagłówki. Warto też zauważyć, że wyróżnia je także całkiem dobra izolacyjność akustyczna i cieplna. Dopasowanie do stylu sypialnie nie powinno stanowić większego kłopotu, ze względu na to, że występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Ostatnią grupą paneli ściennych będą panele z płyty MDF. Produkuje się je z płyt pilśniowych. Rynkowa oferta jest dość bogata i z powodzeniem wybierzemy spełniający nasze oczekiwania kolor i wzór. Na uwagę zasługuje ich uniwersalny charakter, który sprawia, że sprawdzą się w każdej stylistyce. Są łatwe w pielęgnacji i też redukują hałasy dochodzące z zewnątrz.

Panele ścienne nadadzą sypialnie wytworności i elegancji, a przy okazji wnoszą do wnętrza przytulnego charakteru. Wybór jest duży i nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego do stylu, w którym urządzona jest sypialnia modelu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments