Strona głównaDom i OgródPanele ścienne – nowoczesne rozwiązanie na wykończenie ścian w domu

Panele ścienne – nowoczesne rozwiązanie na wykończenie ścian w domu

Panele ścienne stały się w ostatnich latach jednym z najmodniejszych sposobów na wykończenie ścian w domu. Przede wszystkim stało się tak za sprawą ich szeregu zalet i różnorodności materiałów, z których są wykonywane. Panele ścienne oferują ogromną ofertę różnych wzorów, kolorów i kształtów, dzięki czemu można je zastosować w każdym pomieszczeniu. Panele ścienne można między innymi podzielić na:

  • panele ścienne PCV,
  • panele ścienne MDF,
  • panele ścienne szklane,
  • panele ścienne drewniane,
  • panele ścienne tapicerowane.

Każdy z tych rodzajów paneli ma swoje zalety oraz wady. Jednak za sprawą różnych właściwości każdego z tych materiałów bez problemu można znaleźć taki, który zarówno designem, jak i właściwościami dopasuje się do każdego pomieszczenia.

Panele ścienne do kuchni, łazienki oraz salonu

Panele ścienne, poza różnorodnością materiałów, z których są wykonane, oferują także szeroką gamę różnych wzorów, kolorów i kształtów. Do kuchni oraz łazienki zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą panele PCV, które są bardzo odporne na panującą w tych pomieszczeniach wilgoć. Można zdecydować się np. na panele, które imitują drewno lub beton. Z kolei panele drewniane będą dobrym rozwiązaniem do salonu lub przedpokoju. Panele tapicerowane to nowoczesny pomysł na stworzenie zagłówka do łóżka w sypialni. Takie panele mogą być prostokątne, zamontowane poziomo, pionowo lub w kształcie heksagonu. W sypialni można zdecydować się także na panele dekoracyjne 3D. Panele 3D stworzą niezwykły trójwymiarowy obraz, który będzie nas zachwycał swoim wyglądem każdego dnia. Jednym z trendów w ostatnim czasie są białe panele ścienne, które estetycznie i bardzo elegancko wykańczają pomieszczenia.

Montaż paneli ściennych – szybkość i prostota

Do ogromnej zalety paneli ściennych należy ich łatwy montaż, dzięki któremu, można je bez problemu szybko i, co ważne, samodzielnie zainstalować. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, które często wiążą się z wynajęciem fachowców w celu położenia np. płytek. W tym przypadku wystarczy jedynie specjalny klej i poświęcenie wolnej chwili. Panele ścienne to zdecydowanie jedna z najtańszych i najszybszych możliwości na odmienienie wnętrza.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments