Strona głównaDom i OgródZalety listew przypodłogowych w domu

Zalety listew przypodłogowych w domu

Listwy przypodłogowe, mimo że mogą wydawać się mało istotnym produktem, są wbrew pozorom bardzo użytecznym elementem wykończenia domu czy mieszkania. Przede wszystkim do ich zadań należy ukrycie wszelkich niedociągnięć, a szczególnie szczelin dylatacyjnych. Szczeliny te pozostawiane są w trakcie montażu paneli po to, aby zapewnić im odpowiednią przestrzeń do swobodnego pracowania. Poza tym listwy podłogowe są doskonałym rozwiązaniem na schowanie wszelkich kabli i przewodów w domu – tutaj warto pamiętać, że niektóre listwy są nawet wyposażone w specjalne korytko do tego celu. Jeszcze jedną istotną zaletą listew podłogowych jest ochrona ścian przed zabrudzeniem w czasie mycia podłóg czy też codziennego funkcjonowania. Ostatnią, jednak równie ważną funkcją, jaką spełniają listwy, jest dekoracja pokoju i zapewnienie estetycznego wykończenia podłogi.

Listwy przypodłogowe – rodzaje materiałów

Listwy podłogowe to także element, który przy wykańczaniu wnętrza może okazać się nie lada wyzwaniem. Powodem tego jest ich ogromna oferta kolorystyczna, a także dużo wzorów i rozmiarów. Poza tym listwy wykonane są z rozmaitych materiałów, wśród których możemy wyróżnić:

  • listwy drewniane,
  • listwy przypodłogowe MDF,
  • listwy przypodłogowe z polistyrenu.

Każdy z materiałów, z których wykonane są listwy, ma swoje zalety oraz wady. Ich wybór powinien być dobrany zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a także wymaganiami.

Listwy przypodłogowe – najpopularniejsze modele

Listwy przypodłogowe powinny być przede wszystkim dobrane odpowiednio do stylu, w jakim urządzone zostało pomieszczenie. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem w ostatnim czasie są białe listwy przypodłogowe MDF. Najczęściej wykańcza się nimi nowoczesne mieszkania, ale z powodzeniem można je także zastosować w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Swoją popularność zawdzięczają głównie temu, że są bardzo estetyczne, a jednocześnie praktyczne. Innym, również często wybieranym typem listew, są listwy drewniane. Te stosuje się zwykle w domach w stylu klasycznym.

Warto zwrócić uwagę na listwy przypodłogowe, wykańczając wnętrze, ponieważ wpływają one nie tylko na całościowy wygląd naszego domu, ale również i na późniejszy komfort mieszkania.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments