Strona głównaModaPierścionki nie tylko na szczególne okazje

Pierścionki nie tylko na szczególne okazje

Biżuteria pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną, ale nierzadko przypisuje jej się również znaczenie symboliczne. Symbolika biżuterii jest bardzo bogata, czasem uzależniona od pochodzenia danego przedmiotu, od umieszczonych na nim zdobień, a nawet kolorystyki (dobry przykład stanowi tutaj czerwona nitka na nadgarstku). Symboliczne znaczenie przypisuje się również pierścionkom i obrączkom noszonym na palcu serdecznym.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna

Pierścionek i obrączka to szczególny rodzaj biżuterii, ponieważ nie wypada jej dać każdemu. O ile przyjaciółka czy siostra może kupić kobiecie ciekawy pierścionek, o tyle mężczyzna, który nie ma poważnych zamiarów wobec partnerki, raczej nie powinien tego robić. Przyjęło się uważać, że pierwszym pierścionkiem, jak kobieta powinna otrzymać od mężczyzny, jest właśnie pierścionek zaręczynowy. Dopiero potem można śmiało kupować kolejne błyskotki na inne palce. Czasem jest wśród nich obrączka ślubna, choć nie wszyscy zaręczeni rzeczywiście decydują się na ślub.

Wybór pierścionka zaręczynowego nie zawsze jest prosty, choć z reguły mężczyźni sięgają po klasyczne modele, czyli złote pierścionki ze srebrzystym lub białym kamieniem. Poza tym zawsze można poprosić o pomoc sprzedawcę, który podpowie, jakie pierścionki sprzedają się najlepiej i co rzeczywiście nadaje się na tę wyjątkową okazję.

Złote pierścionki nie tylko na szczególną okazję

Złoto jest materiałem na tyle plastycznym, że świetnie sprawdza się do produkcji ciekawych pierścionków i obrączek, które niekoniecznie mogą pełnić funkcję zaręczynowych i ślubnych, natomiast śmiało mogą być modnym gadżetem dopełniającym całości stylizacji. Złote pierścionki można nosić zarówno do typowo sportowych stylizacji, jak i wyszukanych kreacji wieczorowych. Złoto nadal jest bardzo modne, o czym przekonamy się, przeglądając kolekcje największych domów mody. Złote wisiorki z dużą liczbą drobnych zawieszek oraz fikuśne złote pierścionki wpisują się w najnowsze trendy.

A co z biżuterią srebrną? Czy noszenie srebra jest obecnie niewłaściwe? Absolutnie nie! Ale w tym przypadku mamy do czynienia z biżuterią w większych rozmiarach. Na wybiegach rzucały się w oczy masywne srebrne łańcuchy służące zarówno jako naszyjniki, bransolety, jak i paski do małych torebeczek przekładanych przez ramię. Bardzo modne są również duże srebrne pierścionki z kolorowym oczkiem.

Swarovski pierścionki – biżuteria na każdą okazję

Swarovski to marka uznawana za innowacyjną i nierzadko kształtującą nowe trendy w branży. Jednocześnie zakres działalności marki jest na tyle szeroki, że jej produkty cieszą się uznaniem zarówno największych gwiazd kina i estrady, jak i kobiet, które nie lubią wyróżniać się z tłumu. Wpisując w wyszukiwarkę frazę Swarovski pierścionki, zobaczymy niezwykle bogatą kolekcję najróżniejszych pierścionków i obrączek. Są wśród nich zarówno modele ze złota, jak i srebra, pierścienie z jednym oczkiem, ja także w całości wysadzane kamieniami, są wreszcie pokaźne pierścienie w tęczowych barwach. Wybór jest naprawdę szeroki.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments