Strona głównaDom i OgródPoznaj kilka sprytnych sposobów na zaaranżowanie mieszkania w nowoczesnym stylu

Poznaj kilka sprytnych sposobów na zaaranżowanie mieszkania w nowoczesnym stylu

Aranżowanie wnętrz w nowych wnętrzach, czy też adaptacja funkcjonujących już salonów, sypialni lub kuchni tak, by prezentowały nowoczesny „look” zawsze wiąże się z dużym zaangażowaniem. Na „front” wysyłane są pomysłowość, kreatywność, a także odwaga prowadząca do wprowadzenia zmian z ochotą. Czym nowoczesne aranżacje zaskarbiły sobie takie uznanie? Od kilku już sezonów nieustająco modne są takie elementy wystroju jak minimalizm, funkcjonalność i prostota, czyli te, które są esencją nowoczesności. W tym nurcie aranżacyjnym unikać należy deseni czy przytłaczających dekoracji. Istotą będą jasne barwy, zachowanie przestronności wnętrz i harmonia. Opiszemy kilka „sztuczek”, które pozwolą uzyskać nowoczesność w naszych domach.

Minimalizm punktem wyjścia

Choć minimalizm to jeden z tych „żywiołów”, który zawsze funkcjonuje w nowoczesnych aranżacjach to nie jest to jednoznaczne z tym, że w tego rodzaju wnętrzach panuje chłodna atmosfera. Minimalizm bowiem odnosi się przede wszystkim do takich wartości jak porządek, symetria czy oszczędność dekoracyjna. Minimalizm stanowi więc fundament, swoistego rodzaju płótno prowadzące do odnalezienie własnego stylu. Na ten styl składać się będą więc składać drobiazgi, detale budującą spójną całość, nadając całości oryginalnego, indywidualnego stylu. Jak się okazuje to właśnie w oszczędnie zaaranżowanych wnętrzach, oryginalne meble staną się głównymi bohaterami przestrzeni, lub absolutnie niepowtarzalne grafiki umieszczone na ścianach.

Funkcjonalność ponad wszystko

Domy, mieszkania, wnętrza, które się w nich znajdują powinny być funkcjonalne. Co to oznacza? To oznacza, że mają być dopasowane do potrzeb mieszkańców. W prostej linii przekłada się to na komfort, ergonomię użytkowania, a także (co jest wyjątkową wartością) mniej sprzątania, czyli więcej czasu dla siebie. W rezultacie przemyślmy czy lekkości wnętrzom nadamy ciężkimi zasłonami, czy też delikatnymi plisami. Zrezygnujmy z tuzinów poduszek, na rzecz narożnika z zagłówkami. Zastanówmy się, czy wizualnie przestrzeń będzie „większa” z dywanami lub chodnikami czy też z jednolitą posadzką. Tym większe wrażenie będą robić podłogi drewniane lub świetnej jakości tradycyjne panele, a także robiące furorą panele winylowe.

Potencjał tkwi w oświetleniu

Oświetlenie buduje atmosferę, jest niezastąpione wieczorem, można za jego pośrednictwem osiągać rozmaite efekty. Tym bardziej że obecne nowoczesne rozwiązania technologiczne niemal w niczym nas nie ograniczają. Z jednej strony możemy uzyskać intymną atmosferę, lub kinowe wyciszenie, ale także uda się nam stworzyć idealne oświetlenie, które ułatwi nam wieczorną pracę. Obecnie mamy do dyspozycji systemy inteligentnych domów, które umożliwiają programowanie indywidualnych, spersonalizowanych scenariuszy oświetlenia. Możemy więc budować minimalistyczną atmosferą, lub pełną dynamiki oświetleniową scenerię. Nie zapominajmy jednak o świetle naturalnym, którego będzie więcej jeśli w naszych domach będą zamontowane tak modne dzisiaj duże okna.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments