Strona głównaModaRodzaje bransoletek – jaką biżuterię wybrać?

Rodzaje bransoletek – jaką biżuterię wybrać?

Biżuterię wykonuje się przede wszystkim z metali szlachetnych, albo mających odpowiednie właściwości metali nieszlachetnych. Trudno wyobrazić sobie, by pierścionek lub niewielkie kolczyki wkrętki mogły zostać wykonane z rzemienia albo gumy. Inaczej jest w przypadku bransoletek. Liczne rodzaje bransoletek wyszczególniamy właśnie ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, ale i kształt, rozmiar, sztywność czy sposób łączenia poszczególnych elementów.

Modne ozdoby na nadgarstek

Bransoletka to bardzo wdzięczy rodzaj biżuterii. Wbrew pozorom znacznie łatwiej wybrać ciekawą bransoletkę, aniżeli kolczyki albo naszyjnik. Dlaczego? Ponieważ bransoletki nie są biżuterią noszoną blisko twarzy, w żaden sposób nie wpływają na to, czy cera wygląda promiennie, czy wręcz przeciwnie. O ile kolczyki mogą podbić kolor tęczówki i optycznie poprawić proporcje twarzy, o tyle bransoletka nie ma takiej mocy, co paradoksalnie należy uznać za jej zaletę. Kupując bransoletkę, nie musimy zwracać uwagi na typ urody, kształt twarzy czy długość włosów. Na nadgarstek możemy założyć dowolną ozdobę bez obaw o niekorzystny wygląd górnej partii ciała i twarzy.

Popularne rodzaje bransoletek złotych i srebrnych

Jeśli chodzi o bransoletki dostępne w salonach jubilerskich, są to wyroby wykonane ze złota, srebra, ale również ze stali szlachetnej. Mogą być w całości wykonane z metalu, albo przyozdobione kamieniami.

Bransoletki łańcuszkowe

Od lat ogromną popularnością cieszą się bransoletki łańcuszkowe, czyli takie, które składają się z wielu połączonych ze sobą oczek. Splot łańcuszka może być rozmaity, w klasycznej wersji przypomina zwykły łańcuch, używany w przemyśle czy rolnictwie. Bransoletki łańcuszkowe mogą mieć różną grubość. Po te najcieńsze, nierzadko zdobione subtelną zawieszką, sięgają przede wszystkim kobiety. Mężczyźni wybierają grubsze bransoletki, zwykle pozbawione jakichkolwiek ozdobników.

Bransolety-obręcze

Omawiając popularne rodzaje bransoletek, nie sposób nie wspomnieć o okrągłych, sztywnych bransoletkach przeznaczonych zarówno do noszenia na nadgarstku, jak i przedramieniu. Niektóre modele wyposażone są w zapięcie, ale zdecydowanie nie wszystkie. Zdarza się, że bransoletka jest wysadzana kamieniami albo zdobiona ciekawym grawerunkiem.

Bransoletki komponowane

Kolejną kategorię bransoletek złotych i srebrnych stanowią bransoletki komponowane, składające się z wielu połączonych ze sobą modułów, stąd nazwa bransoletki modułowe. Wyglądem przypominają bransoletkę zegarka – podobnie jak ona mogą być rozszerzane bądź zwężane za pomocą wymiennych linków. Bransoletka składa się z bazy, czyli gładkich, pozbawionych ozdobników kilkunastu linków, oraz kilku linków ozdobnych. Linki zdobione są rozmaitymi rysunkami, napisami, literami, co sprawia, że bransoletka modułowa nadaje się na prezent na każdą okazję. W szerokiej gamie produktów znajdują się zarówno propozycje dla kobiet, jak i mężczyzn.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments