Strona głównaDom i OgródSzukasz idealnych drzwi wewnętrznych? Zobacz jak to zrobić

Szukasz idealnych drzwi wewnętrznych? Zobacz jak to zrobić

Takie elementy wykończenia przestrzeni naszych domów i mieszkań, jak podłogi, płytki do łazienki, wyposażenie kuchni to jedne z tych, które najmocniej wpływają na estetyczne wrażenia, ale także na zasobność naszego portfela. Do tej grupy produktów zaliczają się także drzwi wewnętrzne. Jak się okazuje wygląd i ogólna prezencja nie powinny być jedynym argumentem, który pozwoli nam dokonać idealnego wyboru.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru drzwi wewnętrznych?

W mniejszych mieszkaniach, ale także w większych domach, warto zadbać o komfort i intymność domowników. W kontekście drzwi wewnętrznych odnosi się to do ich właściwości dźwiękochłonnych. Jeśli zależy nam na tym, by dobrze wyciszyć pokoje dziecięce, młodzieżowe, sypialnię to zwróćmy uwagę na wypełnienie skrzydła drzwiowego. W standardzie jest ono wypełnione kartonem w kształcie tzw. „plastra miodu”. Takie wypełnienie redukuje hałas zaledwie o 15-17 dB. Lepsze efekty uzyskamy jeśli wnętrze skrzydła będzie wypełnione płytą wiórowo-otworową lub pełną. O taką możliwość można np. zapytać sprzedawcy w renomowanym salonie.

Drugą kwestią jest to czy drzwi są przylgowe, czy bez przylgowe. Te drugie wykazują lepsze właściwości dźwiękochłonne.

Drzwi z ościeżnicą stałą czy regulowaną?

Ościeżnicę stałą możemy wybrać wówczas, kiedy ściana w naszym mieszkaniu czy domu ma 9,5 cm grubości. W innym wypadku warto zdecydować się na ościeżnicę regulowaną. Dlaczego? Ościeżnica regulowana estetyczniej się prezentuje, wygląda solidniej i jest idealnie dopasowana do grubości ściany.

Prawe czy lewe? Nieoczywisty wybór

Skrzydło drzwiowe ma się tak otwierać, by korzystanie z nich było optymalnie wygodne. To znaczy, że podczas otwierania drzwi, skrzydło nie powinno niczego blokować, o nic uderzać, ani nie powinno utrudniać poruszania się po wnętrzu. Przy zakupie drzwi bez usługi montażu, będziemy musieli sami podać sprzedawcy informację o tym, czy drzwi mają być lewe, czy prawe. Wybór kierunku otwierania jest niezwykle ważny. Złe określenie kierunku otwierania się drzwi może znacznie obniżyć komfort ich użytkowania. Dlatego dobrą praktyką będzie zamawianie drzwi wraz z montażem. Wówczas możemy liczyć na doradztwo. Montażysta, zanim złożone zostanie zamówienie osobiście zdejmie wymiary i pomoże określić najlepszy kierunek otwierania drzwi wewnętrznych.

Nie jesteś pewien, jakie drzwi wewnętrzne będą najlepsze? Chcesz się doradzić?

Wydawałoby się, że wybór drzwi nie jest skomplikowany. Decydujemy się na stylistykę, określamy kolor i już. Ostateczny wybór nie powinien wynikać jedynie z tych argumentów. Wybierzmy się do renomowanego salonu, w którym zostaniemy fachowo obsłużeni i dowiemy się jakie niuanse podnoszą komfort użytkowania drzwi. Salony Grupy Fachowiec to miejsce, w którym przekonamy się jaką jakość prezentują te czy inne drzwi. Dowiemy się czym różnią się drzwi przylgowe i bez przylgowe. Składając zamówienie na drzwi możemy umówić się na transport oraz montaż w dogodnym dla nas terminie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments