Strona głównaBiznesCzy warto inwestować w basen publiczny z niecką stalową?

Czy warto inwestować w basen publiczny z niecką stalową?

Obiekty przeznaczone do użytku publicznego powinny być zadbane, bezpieczne i dostosowane do potrzeb i możliwości różnych użytkowników. O ile basen prywatny nie musi spełniać tak wielu szczegółowych wymogów, o tyle baseny publiczne muszą być wykonane i użytkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przepisy mówią m.in. o systematycznych przeglądach infrastruktury basenowej. Oczywiście ryzyko wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości na publicznym kąpielisku jest mniejsze, gdy obiekt wyposażono w stalowe niecki.

Baseny publiczne ze stali nierdzewnej

Basenami publicznymi nazywamy zarówno rozbudowane kąpieliska (tzw. parki wodne), jak i mniejsze pływalnie miejskie, a także baseny hotelowe i wszelkie inne niecki wykonane na użytek publiczny. Basen publiczny powinien posiadać rozbudowaną infrastrukturę basenową ze szatniami i prysznicami. Niecki powinny być odpowiednio oznakowane i przygotowane w taki sposób, by korzystanie z basenu było wygodne i bezpieczne. Niedopuszczalne jest występowanie niezabezpieczonych odpływów, ostrych krawędzi, atrakcji wodnych bez atestów.

Wykonanie basenu publicznego najlepiej powierzyć firmie, która ma w tym zakresie duże doświadczenie. Specjaliści wykonają projekt, przygotują miejsce na basen i zajmą się jego montażem. Możliwości jest wiele, ale najszybciej przebiega montaż gotowych niecek, najlepiej wykonanych ze stali nierdzewnej. Stalowe baseny publiczne są higieniczne, trwałe i efektowne.

Stalowe niecki basenowe – dlaczego warto?

Stal nierdzewna to materiał na tyle plastyczny, że umożliwia tworzenie niecek o dowolnym kształcie. Baseny publiczne ze stali nierdzewnej mogą być prostokątne, owalne lub przyjmować zupełnie niestandardowe kształty. To samo dotyczy wymiarów niecki. Basen wykonywany jest na podstawie indywidualnego projektu, co oznacza, że bez problemu można go dopasować do wielkości pomieszczenia lub działki i zgrabnie połączyć z innymi nieckami.

Inwestycja w basen publiczny ze stalową niecką opłaca się również dlatego, że taka niecka, nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania, wciąż zachowuje świetny wygląd. Stal nierdzewną trudno jest uszkodzić podczas normalnego użytkowania basenu, nawet jeśli mówimy o użytkowaniu bardzo intensywnym. Stalowe niecki nie odkształcają się, nie odbarwiają, ponadto mają podwyższoną odporność na zarysowania. Należy też dodać, że stal nierdzewna świetnie znosi działanie chemii basenowej.

Stalowy basen publiczny wizytówką hotelu

Niecki stalowe świetnie sprawdzają się zarówno w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Basen w hotelu, bez względu na to, czy znajduje się przed budynkiem, czy też w środku, zawsze stanowi dodatkową atrakcję i pomaga w pozyskaniu nowych klientów. Oczywiście pod warunkiem, że pływalnia jest zadbana i zachęca do zażywania relaksujących kąpieli. O stalową nieckę na pewno dba się łatwiej, aniżeli o basen wykonany z innego materiału. Zabrudzenia niechętnie przywierają do gładkiej, lśniącej powierzchni. Stalowe baseny zawsze prezentują się estetycznie.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments