Strona głównaBez kategoriiJak dbać o biżuterię?

Jak dbać o biżuterię?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczami biżuterii złotej, srebrnej, wykonanej ze stali szlachetnej, a nawet sztucznej, chcemy, by nasze błyskotki jak najdłużej zachowały piękny wygląd. Oczywiście bardzo ważna jest tutaj jakość biżuterii, to z jakich materiałów została wykonana i jak solidne są połączenia poszczególnych elementów. Niemniej sposób przechowywania i pielęgnowania wyrobów biżuteryjnych również ma ogromne znaczenie.

Biżuteria dobrej jakości, czyli jaka?

Wybierając tanie kolczyki i bransoletki na lokalnym bazarze, nie spodziewajmy się, że przedmioty te posłużą nam przez kilka sezonów. Ale przynajmniej jeden rzeczywiście powinny, zwłaszcza jeśli mowa o biżuterii wakacyjnej, kolorowej, wykonanej w stylu boho, która jest świetnym uzupełnieniem letnich stylizacji.

Jeśli jednak chcemy kupić biżuterię po to, by korzystać z niej przez wiele lat, niezależnie od pory roku czy okazji, zrezygnujmy z błyskotek oferowanych na bazarach i w marketach. Nie jest to biżuteria trwała – nawet jeśli łańcuszek nie ulegnie rozerwaniu, a z pierścionka nie wypadnie oczko, biżuteria szybko straci kolor i przestanie wyglądać estetycznie. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest markowa biżuteria, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów produkowanych w słonecznej Italii. Włoska biżuteria, np. Coeur de Lion, zdobyła uznanie nie tylko w Europie, ale wielu krajach całego świata. Jest piękna, efektowana, a przy tym niezwykle trwała i co najważniejsze – dostępna również w Polsce.

Markowa biżuteria – jak dbać o cenne błyskotki?

Wiele osób nosi ulubioną biżuterię właściwie non stop, całkowicie zapominając o wyjęciu z uszu drobnych kolczyków, odpięciu subtelnego łańcuszka, czy zdjęciu z palca obrączki. Takie postępowanie jest niestety błędem, ponieważ złota biżuteria, ale też biżuteria srebrna, nie powinna być narażona na częsty kontakt z wodą i substancjami zawartymi w kosmetykach myjących. Biżuterię należy zdejmować przed prysznicem czy kąpielą, ale także przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, w trakcie którego bardzo się pocimy. Biżuterię należy również zdjąć przed sprzątaniem, zwłaszcza gdy zamierzamy zastosować mocniejszą chemię.

Kolejną ważną kwestią jest sposób przechowywania biżuterii. Pozostawianie błyskotek na otwartej przestrzeni w łazience to bardzo zły pomysł. Jeśli nie chcemy każdorazowo chować obrączki czy kolczyków do pudełeczka lub torebki, możemy powiesić biżuterię na specjalnym wieszaku, ale zawsze poza łazienką. Biżuteria na wieszaku będzie bezpieczna (mniej narażona na zawieruszenie). Nie jest to jednak dobry sposób na przechowywanie biżuterii, której nie nosimy zbyt często. Błyskotki, po które sięgamy rzadziej, muszą być zapakowane w odpowiednie pudełeczka, woreczki lub choćby torebki strunowe. Najlepiej, jeśli każda rzecz przechowywana jest osobno.

Biżuteria Coeur de Lion – czyszczenie

Na rynku bez trudu znajdziemy preparaty do czyszczenia biżuterii złotej, srebrnej i wykonanej ze stali szlachetnej. Ale w przypadku biżuterii markowej, takiej jak Coeur de Lion, zwłaszcza wysadzanej kamieniami, warto zachować ostrożność. Najlepiej, jeśli czyszczeniem markowej biżuterii zajmie się specjalista w tej dziedzinie. Dlatego chcąc wyczyścić drogocenne błyskotki, skierujemy swoje kroki do salonu jubilerskiego, albo lokalnego złotnika.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments