Strona głównaBiznesJak wygląda prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Anglii?

Jak wygląda prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Anglii?

Decyzja o opuszczeniu przez Wielką Brytanię Wspólnoty Europejskiej była szeroko komentowana nie tylko w Anglii, ale w wielu krajach całego świata, w tym oczywiście w państwach europejskich, które dotąd utrzymywały bliskie stosunki gospodarcze ze Zjednoczonym Królestwem. Brexit zmienił wiele, ale mimo to polskie firmy wciąż chętnie współpracują z przedsiębiorstwami brytyjskimi. Wciąż wielu Polaków mieszka i pracuje na terenie UK, a wielu z nich prowadzi tam własną działalność. Ale jak obecnie wygląda prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Anglii?

Jak założyć firmę w UK?

Zanim Wielka Brytania zrezygnowała z członkostwa w Unii Europejskiej, dużo łatwiej było odpowiedzieć na to pytanie. W tej chwili Zjednoczone Królestwo jest dla krajów unijnych państwem trzecim, co oznacza, że zarówno podjęcie pracy w UK, jak i założenie własnej firmy jest dla Polaków trudniejsze niż wcześniej. Przede wszystkim dużo trudniej zdobyć pozwolenie na wyjazd zarobkowy, na pracę w Wielkiej Brytanii. Dlatego o tym, jak wygląda prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Anglii, czytają przede wszystkim ci, którzy już teraz przebywają w UK, a nie dopiero taki wyjazd planują. Mimo to warto wiedzieć, że działalność w formie spółki LTD w Wielkiej Brytanii mogą założyć nawet ci, którzy mieszkają poza Anglią.

Spółka LTD a inne formy działalność

Podobnie jak w Polsce, działalność na Wyspach można prowadzić w kilku formach. Może to być działalność jednoosobowa (samozatrudnienie), działalność w formie spółki, jak i kilka innych, mniej popularnych rozwiązań. Najwięcej mówi się jednak o działalności Self Employed oraz spółce Limited. Przy czym spółkę Ltd uznaje się za najlepszą, jeśli chodzi o prowadzenie firmy przez obcokrajowców.

Chcąc dowiedzieć się, jakie są zalety spółki LTD i czy działalność w tej formie rzeczywiście okaże się dla danego przedsiębiorcy najbardziej opłacalna, należy odwiedzić polskie biuro księgowe UK. Polski księgowy UK dokładnie wyjaśni, jak wygląda prowadzenie działalności w tej formie, czy można to robić, przebywając poza granicami Wielkiej Brytanii, jak należy prowadzić księgowość i kiedy składać zeznania podatkowe.

Zalety spółki LTD. Jak prowadzić taką firmę?

Jedną z największych zalet spółki Limited jest to, że ma ona osobowość prawną, co m.in. sprawia, że mamy co czynienia z ograniczoną odpowiedzialnością udziałowców za zobowiązania spółki. Prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale śmiało można powiedzieć, że w przypadku spółki LTD jest ono akceptowalne. Udziałowiec nie ponosi osobistej odpowiedzialności za straty finansowe spółki. Kolejną zaletą jest fakt, że spółkę można prowadzić z dowolnego miejsca, nawet nie przebywając na terenie UK. Ale w takiej sytuacji warto podjąć współpracę z polskim biurem księgowym w UK. Polskie biuro księgowe Manchester zajmie się prowadzeniem księgowości spółki, co nie jest zresztą szczególnie skomplikowane. Łatwość prowadzenia firmy, minimum formalności, przejrzyste zasady – wszystko to sprawia, że nawet niedoświadczona osoba szybko nauczy się, jak prowadzić firmę w Wielkie Brytanii.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments